Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

American Cars Mania VIII już za miesiąc we Wrocławiu. Wielki powrót

Już po raz ósmy będziemy świadkami największego w Polsce święta miłośników amerykańskiej motoryzacji. American Cars Mania VIII powraca po dwóch latach przerwy w wielkim stylu i nową, jeszcze ciekawszą lokalizacją – impreza odbędzie się bowiem we Wrocławiu już za nieco ponad miesiąc. Czego możemy się spodziewać po tegorocznej edycji?

American Cars Mania

American Cars Mania co roku jest najbardziej wyczekiwaną imprezą przez miłośników amerykańskiej motoryzacji. Co roku amcarowy weekend dostarcza bowiem mnóstwa niezapomnianych emocji. Niestety z powodu pandemii w ubiegłym roku wydarzenie to nie odbyło się. Teraz za to event powraca w wielkim stylu i z wyjątkową lokalizacją. Dotychczas bowiem pierwsze pięć edycji ACM odbywało się w Miliczu, kolejne dwie na lotnisku w Oleśnicy, zaś teraz po raz trzeci zmieniono miejsce. Wydaje się ono być najlepsze z dotychczasowych, jednak przekonamy się o tym dopiero w trakcie samego eventu. Otóż American Cars Mania VIII odbędzie się w jednym z najpiękniejszych i najciekawszych miast w Polsce – we Wrocławiu. Dokładnie będzie to stadion Śląska Wrocław, znany m.in. z Euro 2012. Świetna lokalizacja przy samej autostradzie A8 to tylko jeden z wielu atutów obiektu. To jednak nie koniec atutów ACM.

American Cars Mania VIII – nowa lokalizacja, nowe możliwości

Jedną z atrakcji imprezy będzie kultowy Dodge Charger R/T z 1969 roku. Samochód znamy m.in. jako ulubioną „furę” Vina Diesla z pierwszej części „Szybkich i Wściekłych” – to jeden z najbardziej znanych i uwielbianych samochodów całej sagi. Jednocześnie jest to kwintesencja klasycznego muscle cara.

American Cars Mania

Organizatorzy przewidzieli też konkurs, w którym będzie do wygrania Ford Mustang FL V generacji. Jego sponsorem jest importer aut z USA – firma MotoLeader. Oczywiście konkursów będzie wiele, bo i sama impreza potrwa 3 dni.

ZOBACZ TAKŻE
American Cars Mania 2019 – lato w amerykańskim stylu

Ponadto podczas tegorocznej imprezy American Cars Mania VIII, która odbędzie się w dniach 20-22 sierpnia na Stadionie Wrocław, każdy zlotowicz będzie mógł wziąć udział w konkursie, w którym główną nagrodą będzie Ford LTD Crown Victoria z roku 1985. Konkurs zostanie przeprowadzony w niedzielę 22 sierpnia o godz. 16:00 dla zlotowiczów (właścicieli pojazdów). Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest pozostanie swoim pojazdem na terenie imprezy do godz. 17:00 dnia 22 sierpnia. 

Wiele atrakcji i konkursów z ciekawymi nagrodami

Organizacja ACM na stadionie Wrocław wraz z należącą do niego infrastrukturą stwarza możliwość stworzenia spotkania na wzór zlotów odbywających się w USA na podobnych obiektach. Ponadto organizacja ACM w tymże miejscu daje organizatorom szanse na rozwój oraz na poprawę bezpieczeństwa uczestników imprezy, co jest bardzo ważnym aspektem.

American Cars Mania

Wśród patronatów medialnych imprezy znalazło się m.in. Radio ESKA. Osobą prowadzącą VIII edycję American Cars Manii będzie Kuba Bielak. Jest to Współzałożyciel i zarządzający Akademią Bezpiecznej Jazdy w Warszawie, podróżnik, dziennikarz motoryzacyjny, prezenter programów o tematyce bezpieczeństwa jazdy i motoryzacji kanału TVN TURBO „Jazda polska”, „Jazda nie polska” , „K2 – kierowców dwóch”, „Wypad z kraju”. Autor programu Homo Motoricus i projektu www.homomotoricus.pl

Ceny biletów oraz więcej szczegółów poznamy już wkrótce. Od 20 do 22 sierpnia Wrocław zdominują zatem amcary i bulgot ich dzikich V8-ek. Aby być na bieżąco, zaglądajcie na stronę americancarsmania.pl

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama