Connect with us
Fascynacje

Hennessey VelociRaptor V8 Bronco – szalona terenówka o mocy 750 KM

Co prawda, Ford nie ma zamiaru wyposażać nowego Bronco w jednostkę V8, jednak amerykański tuner już tak. Konstruktorzy poszli na całość i tak oto powstał bezkompromisowy Hennessey VelociRaptor Bronco o mocy 750 KM.

Opublikowany

w dniu

Hennessey VelociRaptor V8 Bronco
Fot. hennesseyperformance.com / Hennessey VelociRaptor V8 Bronco

Niedawno pisaliśmy, że Ford Bronco nie otrzyma jednostki V8. Na reakcję tunerów nie musieliśmy długo czekać. Pierwszym z nich okazał się bowiem Hennessey Performance, tworząc wyjątkowo mocną wersję słynnej terenówki i wsadzając do niej jednostkę V8. Tak oto powstał Hennessey VelociRaptor V8 Bronco – jedna z najbardziej ekstremalnych terenówek na rynku, przy której koncepcyjny Jeep Wrangler Rubicon 392 może się schować.

Hennessey VelociRaptor V8 Bronco – ekstremalna terenówka

Pod maską VelociRaptora V8 Bronco kryje się turbodoładowana jednostka 5.0 V8 Coyote, którą znamy m.in. z Forda Mustanga GT. Silnik współpracuje z 10-biegową przekładnią automatyczną a napęd trafia oczywiście na wszystkie koła. Aby uzyskać takie parametry, poza dołożeniem turbodoładowania spece z Hennessey Performance Engineering zmodernizowali układy dolotowy i wydechowy (ze stali nierdzewnej), a także układ paliwowy. Amerykański tuner szacuje, że Hennessey VelociRaptor V8 Bronco będzie w stanie rozpędzić się od 0 do 96 km/h (60mph) w czasie 4,5 sekundy.

ZOBACZ TAKŻE
Hennessey Mammoth 6x6 - sześciokołowy RAM o mocy 1200 KM

VelociRaptor V8 Bronco otrzymał również kilka modyfikacji wizualnych względem pierwowzoru. Obejmują one m.in. niestandardową maskę z dużym wlotem powietrza, biegnące przez środkową część nadwozia podwójne pasy, naklejki z nazwą modelu i numerem konkretnego egzemplarza po bokach nadwozia, nowe zderzaki czy aluminiowe felgi o specjalnym wzorze, na które nałożono terenowe opony.

Nie ma miejsca na półśrodki

W kabinie pojawiłe się niestandardowa skórzana tapicerka, haftowane zagłówki z napisem “Hennessey” oraz specjalne plakietki z numerem seryjnym danego egzemplarza.

ZOBACZ TAKŻE
Ford Bronco już stał się hitem. Producent zebrał 230 000 rezerwacji

Hennessey VelociRaptor V8 Bronco na rok modelowy 2021 powstanie bowiem w liczbie zaledwie 24 sztuk. Samochód dostępny będzie w wersjach trzy- i pięciodrzwiowej. Można go zamawiać za pośrednictwem autoryzowanych dealerów Hennessey/Ford lub bezpośrednio w Hennessey. Cena pojazdu startuje z zawrotnego pułapu 225 000 dolarów. Jest to zatem aż cztery razy większej kwoty niż za w pełni doposażonego Forda Bronco z topowym silnikiem V6. Samochód objęty jest gwarancją na 3 lata lub 36 000 km.  Bez wątpienia VelociRaptor V8 Bronco to jedna z najbardziej emocjonujących terenówek.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama