Nasze profile w mediach społecznościowych

Targi

Targi IAA we Frankfurcie przechodzą do historii

Międzynarodowy salon samochodowy we Frankfurcie przechodzi do historii po blisko 70 latach. Jedną z najsłynniejszych wystaw motoryzacyjnych na świecie (IAA) czekają poważne zmiany.

Opublikowano

w dniu

targi iaa 2019 mercedes
Fot. Daimler

Odbywająca się od blisko 70 lat we Frankfurcie nad Menem targi IAA to jedna z największych i najsłynniejszych wystaw motoryzacyjnych na świecie. Wygląda na to, że niemieckie miasto przestanie być gospodarzem tej imprezy. 

Targi IAA już nie odbędą się we Frankfurcie

Stowarzyszenie przemysłu motoryzacyjnego (VDA) ogłosiło właśnie, że Frankfurt nad Menem nie będzie już miejscem, w którym organizowane będą targi motoryzacyjne. W minionym roku wygasł bowiem kontrakt na organizację IAA (Internationale Automobil Austellung) z władzami Frankfurtu nad Menem.

Nie da się ukryć, że targi motoryzacyjne przeżywają obecnie kryzys. Ubiegłoroczne IAA we Frankfurcie przyciągnęły około 550 tys. odwiedzających, podczas gdy poprzednia edycja w 2017 r. gościła 810 000 osób, a jeszcze wcześniejsza w 2015 r. 910 tys. Różnica jest zatem wyraźna. 

Kryzys targów

Kolejną przyczyną spadku popularności targów są wysokie koszty uczestnictwa w nich, ponoszone przez poszczególnych producentów. Wielu z nich uważa, że nie są one adekwatne do efektów marketingowych. W dobie ogromnej popularności mediów społecznościowych salony samochodowe przestają być obowiązkiem. Producenci wolą wykorzystywać inne platformy do prezentacji nowych modeli lub organizować prywatne prezentacje.

Targi we Frankfurcie odbywały się od 1951 r. Od 1991 r. są one organizowane co 2 lata, na przemian z salonem w Paryżu. W latach parzystych gospodarzem IAA była stolica Francji, a w nieparzystych Frankfurt nad Menem. Zarząd VDA planuje przenieść wystawę do jakiegoś innego niemieckiego miasta. W grę wchodzą m.in. Berlin, Monachium oraz Hamburg.

Zmiany w formule IAA

Same targi zmienią również swoją formułę. Mają one być czymś na kształt eventu. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych w ciągu najbliższych tygodni. Z pewnością dobiegła końca pewna era w historii wystaw motoryzacyjnych.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama