Nasze profile w mediach społecznościowych

Biznes

Genesis w Europie potwierdzony. Stanie się to już latem tego roku

Wreszcie zostało to oficjalnie potwierdzone przez samego producenta. Genesis w Europie pojawi się już latem bieżącego roku, kiedy to koreańska marka premium zaprezentuje dedykowany na rynek europejski model.

Opublikowano

w dniu

Genesis w Europie
Fot. genesis

Już wielokrotnie wspominaliśmy o wysokim prawdopodobieństwie pojawienia się Genesisa w Europie. Teraz wreszcie doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia ze strony producenta, iż Genesis w Europie stanie się faktem. Dosyć młoda, słynąca z oryginalnie stylizowanych modeli koreańska marka premium będzie wreszcie dostępna na Starym Kontynencie. Stanie się to już latem bieżącego roku, kiedy to firma zaprezentuje dedykowany na Europę model. Co już wiadomo o europejskich planach Genesisa?

Genesis w Europie – co już wiadomo?

Od powstania Genesisa jako osobnej marki minęło już ponad pięć lat, lecz dopiero teraz Genesis w Europie zawita oficjalnie. Informację tę podano podczas oficjalnej konferencji prasowej we Frankfurcie. Genesis obiecuje przejrzystą politykę cenową w połączeniu z wysokiej jakości produktami i pięcioletnim planem opieki bez ukrytych opcji. Pierwszymi modelami, jakie pojawią się na Starym Kontynencie, będą sedan G80 oraz SUV GV80, z których oba początkowo dostępne będą tylko w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii.

ZOBACZ TAKŻE
Genesis GV80 – nowy SUV na Europę

Marka ma na celu bezpośrednią sprzedaż publiczną, zarówno online, jak i za pośrednictwem tak zwanych Genesis Studios, z których pierwsze zostaną otwarte w Londynie, Monachium i Zurychu.

Cieszymy się, że możemy zaoferować regionowi tak szeroką gamę uznanych na całym świecie produktów. Genesis jest już dobrze znany ze swoich nienagannie wysokich standardów w zakresie projektowania, technologii, bezpieczeństwa i niezawodności – skomentował Dominique Boesch, dyrektor zarządzający Genesis Motor Europe.

Europa istotnym rynkiem dla Koreańczyków

Po G80 i GV80 pojawią się mniejsze G70 i GV70, które pojawią się wkrótce potem. Genesis obiecuje również “dedykowany produkt europejski”, który powinien zostać wprowadzony na rynek przed końcem roku. Być może będzie nim G70 Shooting Brake. Zaprezentowany niedawno elektryczny G80 będzie również sprzedawany w Europie. W ciągu kolejnego roku pojawią się natomiast dwa zapowiadane pojazdy elektryczne tej marki. Genesis twierdzi, że ulepszył G80 i GV80 w swoim europejskim centrum rozwoju, aby lepiej sprostać wymaganiom klientów. Potwierdzają to liczne prototypy testowane na torze Nurburgring.

ZOBACZ TAKŻE
Genesis G80 - koreańska ofensywa w klasie premium

Genesis w Europie zaoferuje także szereg “łatwych w użyciu narzędzi cyfrowych” dla swoich klientów, którzy wolą robić zakupy online. Specjalna platforma zapewni szczegółowy konfigurator online z uproszczoną specyfikacją modelu i “opcjami zapewniającymi doskonałą wartość”. Z kolei program pięcioletniego planu opieki Genesisa obejmie bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania, samochód zastępczy oraz pomoc drogową. Więcej szczegółów poznamy zapewne latem przy okazji oficjalnej premiery marki w Europie. Nie wiadomo jeszcze, kiedy Genesis pojawi się na polskim rynku.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
ReklamaReklama