Connect with us

Fascynacje

Arrera Illyrian Pure Sport – albańska Arrinera. Ciekawa wizja superauta

My mieliśmy Arrinerę a Albańczycy zaś chcą mieć Arrerę. Właśnie tak ma nazywać się marka, która miałaby się zająć produkcją supersamochodu o nazwie Illyrian Pure Sport. Póki co przedstawiono tylko wizualizacje pojazdu, jednak niewykluczone, że za kilka lat powstanie wersja seryjna.

Opublikowano

w dniu

Arrera Illyrian Pure Sport
Fot. arreraautomobili.com / Arrera Illyrian Pure Sport

Ostatnio jesteśmy wręcz bombardowani coraz śmielszymi wizjami lub koncepcjami supersamochodów różnych niszowych marek, o których nikt jeszcze nie słyszał. Po będącym dziełem amerykańskiego start-upu elektrycznym Elationie Freedom przyszedł czas na pochodzącą z Albanii Arrera Illyrian Pure Sport. Można rzec, że my mieliśmy Arrinerę (która de facto okazała się kompletnym niewypałem) a Albańczycy być może doczekają się Arrery. Mówimy być może, bowiem Illyrian Pure Sport jest dopiero wizją projektanta, która jednak za kilka lat ma szanse doczekać się wersji seryjnej.

ZOBACZ TAKŻE
Elation Freedom - fascynujący hipercar o mocy 1900 KM. Oby się udało

Arrera Illyrian Pure Sport – wizja albańskiego supersamochodu

Autorem wizji jest mieszkający w Niemczech grafik Qendrim Thaqi. Jest on właścicielem profili na serwisach Artstation.com oraz behance.net, a także twórcą wizualizacji modelu Porsche 9RE (potencjalnego następcy flagowego modelu 918 Spyder). Produkcją supersamochodu miałaby się zająć utworzona przez niego kilka lat temu firma Arrera Automobili. Według Thaqi, po zakończeniu projektu będzie to pierwszy albański supersamochód spełniający międzynarodowe standardy. Dodał, że współpracuje on z zespołami inżynierów i produkcji nadwozi.

Arrera Illyrian Pure Sport

Arrera Illyrian Pure Sport nawiązuje wizualnie do Lamborghini, zwłaszcza w przypadku przedniej części nadwozia, gdzie znajdziemy spore pionowe reflektory. Karoserię wykonano z karbonu. Z tyłu widać odsłonięte elementy z włókna węglowego oraz umieszczone centralnie dwie końcówki układu wydechowego. W połączeniu ze smukłymi lampami tył Arrery może przywodzić na myśl samochody McLarena.

ZOBACZ TAKŻE
Bułgarska Arrinera? Alieno chce produkować samochód o mocy 5221 KM

Śmiałe wizualizacje i plany ze znakiem zapytania

Sercem pojazdu ma być pochodząca z Chevroleta 6.2-litrowa jednostka V8 LT2 z podwójnym doładowaniem, rozwijająca 850 KM. Napęd trafiałby na obie osie za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni dwusprzęgłowej Tremec. Illyrian Pure Sport rozpędzałaby się od 0 do 100 km/h w czasie 2,7 sekundy i byłaby w stanie rozwinąć 375 km/h.

Arrera Illyrian Pure Sport

Nie wiadomo jeszcze, kiedy i czy na pewno Arrera Illyrian Pure Sport trafi do produkcji. Oby nie podzieliła losu naszej Arrinery. Tymczasem odsyłamy was do oficjalnego profilu firmy Arrera Automotive na Instagramie, gdzie znajduje się więcej wizualizacji albańskiego supersamochodu. 

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama