Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Odświeżony Mercedes klasy E zadebiutuje w Genewie

Na marcowe targi w Genewie Mercedes szykuje zmodernizowaną klasę E. Samochód nabierze ostrości znanej z nowszych modeli. Pojawi się także kilka nowinek technicznych i zmian w gamie jednostek napędowych.

Mercedes klasy E FL
Fot. media.daimler.com / Mercedes klasy E FL

Mercedes klasy E w obecnym wcieleniu zadebiutował cztery lata temu. Najwyższy czas na facelifting. Niemiecki producent podzielił się pierwszymi informacjami dotyczącymi odświeżonej wersji jednego z najpopularniejszych modeli w ofercie. 

Zmodernizowana klasa E otrzyma bardziej agresywny pas przedni, upodobniający ją do najnowszych modeli, takich jak CLS czy CLA. Smuklejsze będą także tylne lampy. Zmieni się również kształt zderzaków.

Mercedes klasy E nabierze ostrości

W kabinie możemy spodziewać się m.in. nowej kierownicy z dotykowymi panelami oraz zmodyfikowanego systemu infotainment MBUX z obsługą głosową, aktywowaną za pomocą komendy „Hej Mercedes”. Na liście wyposażenia standardowego znajdą się dwa wyświetlacze o przekątnej 10,25 cala. Oznacza to, że obecne w bazowych wersjach dotychczasowej klasy E analogowe zegary odejdą w zapomnienie.

Zapatrzony w Teslę

Mercedes położy duży nacisk na bezpieczeństwo. W odświeżonej klasie E znajdziemy szereg nowoczesnych systemów aktywnego bezpieczeństwa. Na szczególną uwagę zasługuje układ Urban Guard. Przypomina on system Sentry Mode,  znany z Tesli Model 3. Samochód będzie aktywnie monitorował swoje otoczenie i informował właściciela za pomocą aplikacji na smartfonie o próbie włamania lub parkingowej stłuczce. Nagra też filmiki za pomocą pokładowych kamer.

Mercedes klasy E FL

Fot. media.daimler.com / Mercedes klasy E FL

Modyfikacje dotkną także gamę jednostek napędowych. Pojawi się aż 7 wariantów hybrydowych, w tym wersje plug-in. Część silników otrzyma układ „mild hybrid” z instalacją 48V oraz funkcją EQ Boost, pozwalającą na chwilową poprawę osiągów. Wiadomo, że tryb ten pojawi się w nowej 2-litrowej jednostce o mocy 272 KM oraz 3-litrowej R6 rozwijającej 367 KM. 

Mercedes rozpocznie przyjmowanie zamówień latem, a pierwsze egzemplarze zmodernizowanej E klasy trafią do klientów jesienią bieżącego roku. Premiera samochodu odbędzie się w marcu podczas targów w Genewie.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama