Samochody niedostępne w Polsce – Škoda Kamiq GT - motohigh.pl
Nasze social media

Samochody

Samochody niedostępne w Polsce – Škoda Kamiq GT

Znajoma nazwa i atrakcyjna sylwetka przyciągają uwagę. Nowy crossover Škody jest modelem przewidzianym tylko na rynek chiński. Czym GT rożni się od zwykłego Kamiqa?

Opublikowano

w dniu

Skoda Kamiq GT
Fot. skoda-storyboard.com / Skoda Kamiq GT

Choć nazwa Kamiq kojarzona jest z niewielkim crossoverem segmentu B, którego coraz częściej można spotkać na naszych drogach, wersja GT jest całkowicie innym modelem. Nowa Škoda prezentuje coraz popularniejszy ostatnio (zwłaszcza w Chinach) segment SUV-ów coupe.

Kamiq GT – Škoda, jakiej nie znamy

Warto zaznaczyć że już zwykły Kamiq oferowany na rynku chińskim jest znacznie większy od swojego europejskiego odpowiednika (mierzy aż 4,39 m długości). Odmiana GT jest dłuższa o kolejne 2 cm (4,41 m). Ma przy tym niecałe 1,61 m wysokości oraz 1,78 m szerokości. Rozstaw osi pozostał bez zmian i wynosi 2,61 m.

Skoda Kamiq GT

Fot. skoda-storyboard.com

Škodę Kamiq GT poznamy po przeprojektowanym pasie przednim ze zmodyfikowanym zderzakiem z powiększonym wlotem powietrza i nowymi światłami do jazdy dziennej. Osłona chłodnicy zyskała pionowe ożebrowanie i chromowane elementy. Ciekawie prezentują się kontrastowy czarny dach, przedzielony od reszty nadwozia chromowaną listwą w kształcie litery L oraz dwukolorowe felgi w rozmiarze 17 cali. Inaczej poprowadzono też linię dachu, a sylwetka pojazdu wyróżnia się lekkością i dynamiką.

Nie dla Europy

Dosyć dobrze prezentuje się także wnętrze czeskiego SUV-a. Kokpit Kamiqa GT całkowicie różni się od europejskiego odpowiednika. Deska rozdzielcza wygląda bardziej masywnie i elegancko, a w kabinie znalazły się elementy ze szczotkowanego aluminium. Pojawiło się także kilka oryginalnych akcentów, jak np. logo GT wyszywane na zagłówkach czy szaro-czerwone wstawki w siedziskach foteli.

Skoda Kamiq GT - wnętrze

Fot. skoda-storyboard.com

Škoda Kamiq GT zadebiutowała wczoraj na salonie samochodowym w Tiancin. Czeski producent nie planuje wprowadzać tego modelu do Europy.

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama