Czego szukasz?

Załóż konto w Betfan!

Samochody elektryczne

Rimac C_Two hitem przed premierą. Wyprzedano pierwszy rok produkcji

Chorwacki elektryczny supersamochód nie miał jeszcze oficjalnej premiery a już cieszy się sporym zainteresowaniem. Właściciel firmy poinformował właśnie, że Rimac C_Two z pierwszego roku produkcji został już wyprzedany.

Rimac C_Two

Nowy chorwacki supersamochód jeszcze nie doczekał się debiutu, a już jego roczna produkcja została wykupiona. Co więcej, samochód nie ma jeszcze nawet oficjalnej nazwy. Klientom najwidoczniej to nie przeszkodziło w składaniu zamówień na dopiero zapowiadanego elektrycznego Rimaca. Oczywiście mówimy tu o wersji produkcyjnej, bowiem prototypowy Rimac C_Two został po raz pierwszy zaprezentowany w 2018 roku. Markę możemy kojarzyć chociażby z ostatnich spekulacji dotyczących współpracy a potem nawet przejęcia Bugatti przez Rimaca (póki co to tylko domysły). Z drugiej strony należy pamiętać, że sporo udziałów w Rimacu ma Porsche.

Nie ma oficjalnej nazwy ani wersji seryjnej za to są chętni

Chorwackiego producenta możemy kojarzyć także m.in. z poprzednika tego modelu a więc Rimaca Concept One. To właśnie jadąc tym autem Richard Hammond miał groźny wypadek podczas nagrywania jednego z odcinków The Grand Tour.

ZOBACZ TAKŻE
Rimac pozostaje wierny swoim przekonaniom. Nie wyprodukuje SUV-a

Informacją na temat zainteresowania modelem podzielił się sam właściciel firmy Mate Rimac, który zamieścił odpowiedni wpis na Facebooku. Rozwiał on tym samym krążące od pewnego czasu plotki, jakoby cała zakładana produkcja modelu Rimac C_Two została wyprzedana. Przyznał on, że C_Two nie został całkowicie wyprzedany, przyznając jednocześnie, że jedynie cały pierwszy rok produkcji ma już swoich nabywców. Mogę powiedzieć, że mamy wyprzedany co najmniej pierwszy rok produkcji  – napisał Mate Rimac.

Rimac C_Two

Według niego firma postawiła sobie za cel sprzedaż samochodów na 12 miesięcy naprzód jeszcze przed rozpoczęciem produkcji. Rimac wyjaśnił również w swoim poście, że określenie „sprzedany” oznacza, że nabywca zamówił model. Chorwacki producent planuje stworzyć łącznie 150 egzemplarzy elektrycznego supersamochodu. 

Rimac C_Two  – chorwacki hipercar z napędem elektrycznym

Zgodnie z postem dyrektora generalnego marki Rimac C_Two w wersji seryjnej zostanie ujawniony już wkrótce wraz z oficjalną nazwą. Obecnie firma tworzy bowiem trzy samochody marketingowo-sprzedażowe. Zostaną one wykorzystane podczas prezentacji, jazd testowych dla mediów, innych wydarzeń i testów klientów. Samochód jest wciąż w fazie rozwoju. Rimac chce go dopracować tak, by uniknąć problemów związanych z rozpoczęciem produkcji.

ZOBACZ TAKŻE
Porsche zwiększa swoje udziały w firmie Rimac do 15,5 procent

Na koniec garść danych technicznych, które robią wrażenie. Rimac C_Two rozwinie aż 1941 KM i rozpędzi się aż do 417 km/h. Jak na samochód elektryczny tak wysoka prędkość maksymalna robi wrażenie. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmie raptem 1,9 sekundy. Za napęd posłużą cztery silniki elektryczne. Więcej szczegółów na temat chorwackiego hipersamochodu poznamy w najbliższych miesiącach przy okazji jego premiery.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama