Czego szukasz?

Samochody elektryczne

Alpha ACE – elektryczne coupe w klimacie retro. Kolejny start-up z USA

Kolejny start-up przedstawił swój elektryczny samochód. Alpha ACE to utrzymane w klimacie retro coupe z napędem elektrycznym, które czerpie inspiracje z małych europejskich coupe rodem z lat 60-tych.

Alpha ACE

Co rusz słyszymy o kolejnych start-upach, najczęściej amerykańskich, które wychodzą z ciekawymi projektami samochodów. Tym razem z pomysłem stworzenia małego elektrycznego coupe o wyglądzie nawiązującym do europejskich coupe z lat 60-tych XX wieku wyszła firma Alpha Motor Corporation. Pochodzący z Kalifornii producent zaprezentował właśnie oryginalnie zaprojektowany model o nazwie Alpha ACE.

Alpha ACE – nowoczesny elektryk w klimacie retro

Zdaniem firmy Alpha ACE łączy „klasyczny wygląd i nowoczesną moc”. Jest to co prawda prototyp, jednak Amerykanie zapewniają, iż doczeka się on odmiany seryjnej. Co więcej, rozpoczęto już przyjmowanie rezerwacji na pojazd, mimo, że jego cena nie jest jeszcze znana.

ZOBACZ TAKŻE
Elation Freedom - fascynujący hipercar o mocy 1900 KM. Oby się udało

Alpha ACE nawiązuje do małych sportowych samochodów z Europy rodem z lat 60-tych. Płaski przód z masywnymi, okrągłymi reflektorami (oczywiście LED-woymi) przywodzi na myśl Forda Escorta a łagodna łukowata linia dachu nawiązuje np. do Fiata 850 Coupe, NSU Sport Prinz czy Volkswagena Type 3 Fastback. Auto wieńczy krótki (wręcz ścięty) tył z LED-owym paskiem świateł biegnącym przez całą szerokość nadwozia. Klimatu retro dodają także charakterystyczne felgi. Całość prezentuje się całkiem atrakcyjnie a z pewnością oryginalnie. 

Alpha ACE

Samochód nie jest zbyt duży – mierzy bowiem 4,18 m długości, 1,89 m szerokości oraz 1,45 m wysokości. Dla porównania uchodzące również za niewielkie coupe poprzednie Subaru BRZ mierzyło 4,32 m długości. Masywności amerykańskiemu coupe nadają wydatne błotniki również nawiązujące do starych aut. Ciekawym akcentem – tym razem współczesnym – są schowane w drzwiach klamki.

ZOBACZ TAKŻE
Lucid Air - elektryk z przytupem. Tesla na celowniku

Zgrabne nadwozie i wyjątkowo minimalistyczna kabina

Wyjątkowo minimalistyczne wnętrze zaprojektowano w układzie 2+2. Oznacza to zatem wygodne siedzenia dla kierowcy i pasażera oraz typowo awaryjne miejsca z tyłu. W kabinie prototypu znalazły się jedynie spłaszczona u dołu kierownica oraz ogromny poziomy ekran systemu info-tainment niczym w Tesli. Zamiast klamek drzwi pojawiły się paski. Z pewnością wnętrze odmiany seryjnej będzie mniej surowe. Jedyny fizyczny przycisk znajduje się bowiem na kierownicy i służy prawdopodobnie do uruchamiania pojazdu. Obok niego zaś znajduje się przełącznik trybów jazdy.

Alpha ACE

Według wstępnych danych Alpha ACE mogłaby przejechać na jednym ładowaniu około 400 km a przyspieszenie od 0 do 96 km/h (60 mph) zajmie około 6 sekund. Moc ma trafiać na tylne koła. Auto waży ok. 1600 kg. Samochód oparty będzie na autorskiej platformie modułowej. Pozwoli ona w przyszłości na wzbogacenie gamy o sedana i crossovera. 

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama