Connect with us

Aston Martin Victor – supersamochód dla purystów. Ponad 800 koni i manual

Brytyjska firma przedstawiła swój najnowszy supersamochód. Jest nim unikatowy Aston Martin Victor. Brytyjski supersamochód otrzymał wyjątkowy design, wolnossący, ponad 800-konny silnik oraz… manualną skrzynię biegów. Krótko mówiąc ideał dla purystów.

Opublikowano

w dniu

Aston Martin Victor
Fot. astonmartin.com

Obecnie coraz rzadziej tworzy się tak wyjątkowe samochody jak Aston Martin Victor. Autorem tego unikatowego supersamochodu jest specjalny dział brytyjskiej marki Q by Aston Martin. Oferuje on usługi personalizacji i dostosowywania samochodów. Wszystko zaczęło się od supersamochodu One-77 z lat 2009-2012. Q by Aston Martin poszedł jednak kilka kroków dalej i wyraźnie zmienił One-77, czyniąc z niego Victora.

Aston Martin Victor – supersamochód jedyny w swoim rodzaju

Za bazę dla Victora posłużyły One-77 oraz przeznaczony tylko na tor wyścigowy model Vulcan. Już sam wygląd auta budzi sporą ciekawość. Najbardziej zwraca uwagę charakterystyczny przedni pas z typowym dla Astona Martina grillem oraz okrągłymi lampami w stylu retro z LED-owymi ringami do jazdy dziennej. Bardzo nietypowo wyglądają felgi pojazdu. Przypominają one bowiem trochę “zmodyfikowaną” nić pajęczą. Z kolei tylne lampy nawiązuję do Vulcana. Miłymi dla oka akcentami są także przedni splitter oraz spory tylny dyfuzor.

Aston Martn Victor

W kabinie Aston Martin pozostawił odsłoniętą większość monokoku z włókna węglowego. Skóra Forest Green i Conker Bridge of Weir kontrastuje z ciemnym splotem węglowym a górną część kabiny pokryto kaszmirem. Na desce rozdzielczej znajduje się wykończenie z orzecha włoskiego. Ciekawym elementem jest pojedynczy fragment górnej gałki ręcznej zmiany biegów. Do wytworzenia innych elementów wykończeniowych użyto anodowanego aluminium oraz obrobionego i polerowanego tytanu.

ZOBACZ TAKŻE
Aston Martin DBS SuperLeggera – sportowiec z klasą

Ponad 800 koni, manual i włókno węglowe

Aston Martin Victor korzysta ze znanej z modelu One-77 wolnossącej jednostki V12 o pojemności 7.3 litra. Silnik został rozebrany i przebudowany przez Coswortha. Dzięki tym modyfikacjom samochód rozwija 836 KM (w One-77 750 KM) i 821 Nm (wcześniej 750 Nm). Napęd trafia na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni manualnej. Do skrzyni dodano dwie chłodnice oraz specjalnie zaprojektowane sprzęgło do sportów motorowych.

Aston Msrtin Victor

Victor zyskał wiele elementów z włókna węglowego, przez co jest lżejszy od One-77. Dobre hamowanie zapewniają sześciotłoczkowe hamulce karbonow0-ceramiczne Brembo. Samochód otrzymał także te same sprężyny i amortyzatory co Vulcan.

ZOBACZ TAKŻE
Aston Martin Valkyrie Adriana Neweya w 24h Le Mans - będzie się działo

Nie ma żadnych informacji na temat ceny pojazdu, ponieważ powstał on tylko w jednym egzemplarzu. Jedno jest pewne – motoryzacyjni  puryści będą nim zachwyceni.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama