Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Nowy Nissan Navara. Klasyczna kosmetyka plus nowa ciekawa wersja

Nissan pochwalił się odświeżoną wersją przeznaczonego na Europę pick-upa. Nowy Nissan Navara to nie tylko delikatne zmiany w wyposażeniu i wyglądzie – to także nowa wersja Pro-4X.

Opublikowano

w dniu

Nowy Nissan Navara Pro-4X
Fot. nissan.com / Nowy Nissan Navara Pro-4X

Na początek ciekawostka. Nissan Navara jest niedoszłym następcą Honkera. Miał on bowiem zastąpić archaiczną polską terenówkę w polskim wojsku, jednak wówczas nastała pandemia i armia zmieniła zamówienie na Fordy Rangery. Zaprezentowana w 2014 roku czwarta generacja japońskiego pick-upa ma już kilka ładnych lat na karku i wreszcie doczekała się zasłużonej modernizacji. Warto wspomnieć, iż nowy Nissan Navara nie ogranicza się tylko do typowych dla przeciętnego liftingu zmian kosmetycznych.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Nissan Navara 2.3 dCi 190 KM 4x4 - auto do zadań specjalnych

Nowy Nissan Navara – zasłużone zmiany

Nową Navarę poznamy m.in. po zmienionej atrapie chłodnicy i reflektorach z inaczej poprowadzonymi LED-ami do jazdy dziennej. Zresztą główne lampy również wyposażono w technologię LED. Pojawiły się również nowe zderzak i maska, a także błotniki. Sprawia to, że auto od frontu prezentuje się teraz jeszcze masywniej niż dotychczas.Z tyłu zmodyfikowano natomiast klapę przestrzeni ładunkowej oraz zmieniono klosze lamp. W kabinie znajdziemy m.in. nową kierownicę w stylu Juke’a lub Micry, zmodyfikowany system info-tainment oraz zmodernizowane zegary.

Nowy Nissan Navara Pro-4X

Wyposażenie japońskiego pick-upa wzbogacono o Nissan Inteligent Mobility. W jego skład wchodzą różne systemy wsparcia kierowcy, w tym inteligentnym hamulcu awaryjnym, system monitorowania sytuacja wokół pojazdu oraz układ ostrzegający o obiektach przed pojazdem.

ZOBACZ TAKŻE
Nissan Navara do driftu? Startuje specjalny projekt Navara-R

(Nie)typowy lifting

Producent chwali się ponadto wzmocnieniem tylnej osi, zwiększeniem ładowności oraz powiększeniem przestrzeni ładunkowej. Ułatwiono również dostęp do paki poprzez zamontowanie zinegrowanego stopnia w tylnym zderzaku. Zastosowano także nową przekładnię kierowniczą, poprawiono wyciszenie kabiny oraz zmniejszono poziom wibracji. Żadnych zmian nie należy się natomiast spodziewać w palecie jednostek napędowych. Oznacza to, że do wyboru wciąż będzie 2.3-litrowy turbodiesel o mocach 163 i 190 KM.

Nowy Nissan Navara Pro-4X

Nowy Nissan Navara otrzymał również wersję Pro-4X. Oznacza ona pakiet stylistyczny z czarnymi elementami dekoracyjnymi, terenowymi oponami, 17-calowymi felgami oraz pomarańczowymi akcentami. Dodaje on autu bojowego charakteru.

Bojowa wersja Pro-4X

Na początku zmodernizowany Nissan Navara trafi do… Tajlandii. Do Europy auto zawita bowiem za kilka miesięcy, tj. w I połowie 2021 roku. Wtedy też zapewne poznamy więcej szczegółów na temat japońskiego pick-upa.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama