Connect with us

Nissan Navara do driftu? Startuje specjalny projekt Navara-R

Nissan Navara jako samochód do driftu? Wydaje się niemożliwe albo bardzo trudne do zrealizowania, ale sa osoby, które się tego podejmą.

Opublikowano

w dniu

projekt Nissan Navara-R
źródło inf./fot.: Monster Energy

Nissan Navara-R do driftu

Jeżeli ekipa, która zbudowała pierwszego Nissana GT-R o mocy 1200KM i V8, ogłasza swój kolejny projekt, to lepiej się przygotujcie. Hejterzy odwróćcie oczy.

W czasie, gdy cała społeczność motorsportowa trzyma się z daleka od torów i jest w domach, Stephen “Baggsy” Biagioni razem z ekipą inżynierów z SB Motorsport planują swoją kolejną przełomową konstrukcję.

Chodzi o Navara-R.

Baggsy i jego zespół zbudują najszybszy samochód driftingowy na bazie Nissana Navara. Przekstałcenie standardowego samochodu z napędem na 4 koła używanego raczej na farmach i placach budowy w potwora spalającego opony nie będzie jednak proste.

Specjalne modyfikacje

Silnik diesla zostanie oczywiście zdemontowany i zastąpiony specjalnie zmodyfikowanym VR38 o mocy ponad 1000KM oraz doładowaniem twin turbo. Takim, jaki można także znaleźć pod maską flagowego Nissana R35 GT-R.

Ten projekt zawsze był w planach SB Motorsport, już od czasów projektu GTR – tłumaczy Baggsy.

– Wyścigi są wstrzymane i to była przerwa jakiej potrzebowaliśmy. Mogliśmy powrócić do koncepcji i urzeczywistnić ją. Mamy najlepszych partnerów, którzy dzielą z nami wizję zbudowania wspaniałego samochodu. Takiego, który zakwestionuje to, co jest naprawdę możliwe. To będzie ekscytujące połączenie wydajności i praktyczności – dodał.

projekt Navara-R

Navara-R będzie wyzwaniem dla naszego know-how. Chcemy, aby mógł legalnie jeździć po drogach. Nie chcemy stworzyć podwozia wyścigowego z niewielkimi dodatkami. Wierzę w nasz zespół. Nie mogę doczekać się wspólnej pracy z partnerami, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach – wyznał Baggsy.

To będzie oczywiście totalna przebudowa, a nie tylko wymiana silnika. Navara-R będzie wyposażony także w niestandardowe podwozie oraz szeroki aerodynamiczny bodykit. Zabójczy wygląd i prowadzenie będzie dopasowane do surowej wydajności na prostej.

Co więcej, SB Motorsport chce zachować jak najwięcej elementów z wewnątrz jak to możliwe, w tym przestrzeń z tyłu oraz w pełni sprawny hak holowniczy.

Chcecie dowiedzieć się więcej?

SB Motorsport przedstawi swoją pracę w serii “Mission CTRL: Navara-R” na kanale Baggsy’ego na YouTube. W filmach pojawią się także goście specjalni oraz sceny zza kulis prac nad Navarą-R. Pierwszy film pojawi się już 10 czerwca, a kolejne w co drugą środę miesiąca. Cały projekt możecie śledzić tutaj: https://www.youtube.com/user/StephenBiagioni.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama