Connect with us

Czego szukasz?

Samochody

Polak stworzył rajdową wersję nowego Peugeota 208. Coś cudownego!

Widzieliście już nowego Peugeota 208 w rajdowej wersji? Na pewno nie, bo do tej pory sami Francuzi nawet niczego takiego nie zapowiedzieli. Nie przeszkodziło to jednak Łukaszowi Myszyńskiemu w stworzeniu fantastycznych renderów.

Myszyński to absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, wydziału Wzornictwa Przemysłowego. Ukończył także Master Course of Car Design na uczelni Scuola Politecnica di Design w Mediolanie, ze stypendium sponsorowanym przez Volkswagen Group. Podczas swojego pobytu we Włoszech realizował projekty we współpracy z Lamborghini, Audi oraz Ducati. Więcej o jego twórczości, którą dzieli się w serwisie behance.net, można także dowiedzieć się z jego strony internetowej.

Najnowszy projekt Polaka jest po prostu cudowny. Patrząc na załączone rendery, zobaczysz, że 208 został wyposażony we wszystkie elementy, które spodziewałbyś się zobaczyć w rajdowym samochodzie – hardkorowe zderzaki jako część szerokiego nadwozia, dodatkowe wloty powietrza na pokrywie silnika, specjalne lusterka, dyfuzor czy tylne skrzydło przymocowane do dachu.

 

Czy możliwe jest wprowadzenie tego projektu w życie? Teoretycznie oczywiście tak, ale w praktyce na chwilę obecną wydaje się to mało realne. Zaprezentowany wygląd inspirowany jest WRC, w których Peugeot nie bierze udziału. Dodatkowo uczestniczy w nich bratnia marka, Citroën, ale nigdy nie mów nigdy…

Projekt został stworzony we współpracy z Proto Cars – firmy, która zajmuje się profesjonalnym projektowaniem oraz wykonawstwem nietypowych aut do sportu samochodowego.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama