Connect with us

Żarówki Peugeot 206 – pełen wykaz dla każdej wersji

Chcesz wymienić żarówki w Peugeocie 206, ale nie wiesz jakie kupić? W tym tekście znajdziesz pełen wykaz żarówek dla tego modelu w każdej jego wersji.

Opublikowano

w dniu

żarówki Peugeot 206

Żarówki Peugeot 206

Żarówki Peugeot 206 są popularnym tematem wyszukiwania polskich internautów, a ten tekst może pomóc wielu z nich.

Przypomnijmy, w 1998 na rynku samochodów osobowych przystosowanych głównie do jazdy po mieście, pojawił się jeden z flagowych modeli Peugeota. Mowa o konkurencyjnym dla takich pojazdów jak Škoda Fabia, Renault Clio i Ford Fiesta – modelu 206. Producent postanowił przygotować aż cztery typy nadwozia. W katalogu Peugeota znalazły się: sedan, hatchback, kombi, ale i dwudrzwiowe cabrio coupe. Wszystkie wersje oferowały oczywiście napęd na przód. 

ZOBACZ TAKŻE
Zasięg 0 km na ekranie samochodu. Ile można jeszcze przejechać?

Jeśli chodzi o silniki, to do wyboru było aż jedenaście jednostek napędowych. Najmniejsza z nich miała zaledwie jedynie 1,1 litra, 60 koni mechanicznych i potrzebowała aż 16 sekund na rozpędzenie się do 100 kilometrów na godzinę. Można było oczywiście postawić na mocniejsze wersje, dochodzące do 2 litrów – zarówno w wersji benzynowej, jak i wysokoprężnej.

Lifting i awarie

Pierwszy poważny lifting z 2003 roku przyniósł przede wszystkim modernizację podstawowego wyposażenia. W pierwotnej wersji nawet radio było dodatkowo płatną opcją. Zmieniło się także wnętrze samochodu, gdzie użyto materiałów wyższej jakości. Z zewnątrz zmiany dotknęły zderzaków i reflektorów. Samochód dostał także nowe zawieszenie. 

ZOBACZ TAKŻE
Jak jeździć automatem? Poradnik dla początkujących

Jeśli chodzi o awarie, ten samochód nie ma bogatej ani nadzwyczajnej historii. To przede wszystkim korozja podwozi i nadwozia, a także luzy w zawiasach drzwi. Często występują także problemy z tylnym zawieszeniem czy z cewkami zapłonowymi. Jak w wielu modelach z tego okresu, kłopoty sprawia także elektronika. W tym aspekcie chodzi głównie o czujniki ABS-u, przełączniki kierunkowskazów czy silniczki wycieraczek.

Żarówki Peugeot 206 – pełen wykaz

Poniżej przedstawiamy kompletne zestawienie żarówek do Peugeota 206, produkowanego w latach 1998-2010. Jak zawsze, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Tańsze żarówki będą nas zadowalać ceną, ale być może nie żywotnością. Zawsze warto rozważyć zakup nieco droższej żarówki, która może odwdzięczyć się wyższą trwałością. Co więcej, droższe produkty oferują jaśniejszą barwę światła, co dla wielu osób także nie jest bez znaczenia. 

Światła pozycyjne przódW5W|WY5W
Światła pozycyjne tyłP21/5W
Światła mijania (krótkie)H7
Światła drogowe (długie)H7
Światło cofaniaP21W
Światła stopuP21/5W
Kierunkowskazy przednie P21W|PY21W
Kierunkowskazy tylneP21W|PY21W
Kierunkowskazy boczneW5W|WY5W
Światła przeciwmgielne przódH1
Światła przeciwmgielne tyłP21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnejW5W

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama