Connect with us

Czego szukasz?

Biznes

Znamy podział ról w Stellantisie. Są bardzo niespodziewane transfery

Znamy już podział ról jeśli chodzi o same marki, ale także ich szefów w nowo powstałym koncernie Stellantis. Jest jedno wielkie zaskoczonie. Jean-Philippe Imparato, szef Peugeota, będzie teraz prowadził działania Alfy Romeo.

podział ról w stellantisie jean philippe imparato
Fot. Peugeot

Podział ról w Stellantisie. Jest jedno zaskoczenie

Podczas swojego pierwszego przemówienia jako szefa koncernu Stellantis, Carlos Tavares przedstawił zespół dyrektorów, który pomoże mu kierować nową grupą powstałą po fuzji PSA i FCA. I w tym kontekście doszło do ciekawego transferu. Włoską Alfą Romeo kierować będzie od teraz Francuz.

Jean-Philippe Imparato został bowiem właśnie mianowany dyrektorem włoskiej firmy. Imparato był szefem Peugeota przez pięć lat. Teraz będzie miał ciężkie zadanie ożywienia marki, która w ostatnich latach nie zachwyca wynikami sprzedażowymi. A pomimo tego wydaje się być jedną z priorytetowych marek dla Carlosa Tavaresa.

ZOBACZ TAKŻE
Stellantis już oficjalnie. Wielka fuzja PSA i FCA stała się faktem

Linda Jackson wraca do rodziny

Imparato został szefem Alfy Romeo, więc w Peugeocie zrobiło się wolne miejsce. Zajmie je Linda Jackson. Brytyjka jest doskonale znana w ramach koncernu – prowadziła bowiem Citroëna od maja 2014 do stycznia 2020.

Rok temu zlecono jej badanie dotyczące fuzji, mające na celu wyjaśnienie i potwierdzenie zróżnicowania marek w ramach portfela marek. Jej następca, Vincent Cobée, pozostaje na stanowisku. Bez zmian również w DS, której to marce szefuje Béatrice Foucher.

ZOBACZ TAKŻE
VW wskrzesi zapomnianą luksusową markę? Na pewno jej nie znacie

Podział ról w Stellantisie jeśli chodzi o marki. Lancia marką premium?

Należy także zwrócić uwagę na nową prezentację marek według działów, zgodnie z ich docelową klientelą.

W ten sposób Citroën jest kojarzony z Fiatem i Abarthem, jako marki wolumenowe. Peugeot i Opel są poziom wyżej. Alfa Romeo i DS należą do klasy premium razem… z Lancią. Jesteśmy niezwykle ciekawi, co stanie się z tą marką.

Maserati to luksus, a Jeep odgrywa globalną rolę jeśli chodzi o rynek SUV-ów. Chrysler, Dodge i RAM zostały sklasyfikowane jako „amerykańskie marki” i dlatego będą koncentrować się na tym kontynencie.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama