Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Kubica: Russell jest lepiej przygotowany do debiutu niż ja

Robert Kubica uważa, że pomimo pięciu sezonów w F1 obecnie należy go traktować jak nowicjusza takiego jak jego partner z zespołu, George Russell. Wszystko oczywiście przez wymuszoną 8-letnią przerwę. Polak wyznał także, że młody Brytyjczyk jest lepiej przygotowany do debiutu niz on 12 lat temu.

george russell robert kubica
Fot. Williams

Robert Kubica o Russellu

George jest bardzo dobrym kierowcą, jednym z najbardziej utalentowanych z młodego pokolenia – powiedział Polak. – Wygrał F2, wygrał GP3, jest bardzo utalentowany i zdeterminowany – kontynuował Kubica.

O ile go znam, jest także miłym facetem. Jest bardzo dojrzały jak na swój młody wiek i myślę, że teraz jest to ogromna różnica. Kiedy ja wchodziłem do Formuły 1, młodzież dopiero poznawała F1. Teraz są teraz znacznie lepiej przygotowani niż 10 czy 15 lat temu – dodał. 

– Ściśle współpracują z zespołami F1 w swoich programach juniorskich, więc wiedzą o wiele więcej, niż my wiedzieliśmy [w przeszłości]. Muszę powiedzieć, że zrobił na mnie wrażenie swoją wiedzą techniczną i innymi rzeczami.

Robert Kubica o rywalizacji w zespole

Kubica i Russell tworzą całkiem nowy skład kierowców w Williamsie. To nowe otwarcie, tym jak zespół zakończył sezon 2018 na ostatnim miejscu klasyfikacji konstruktorów.

Zawsze jest rywalizacja [pomiędzy kolegami z drużyny – przyp. red.] – przyznał Kubica. – Przede wszystkim jednak musimy upewnić się, wspólnie z zespołem i George’em, że mamy środki, by rywalizować o lepsze pozycje niż na końcu stawki.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama