Connect with us

Biznes

Petrolheadzi oszaleją. Możliwe, że Mustang dostanie 6,8-litrowy silnik

Według informacji od prezesa jednego z głównych kanadyjskich związków zawodowych, Ford przygotowuje się do wyprodukowania nowego 6,8-litrowego silnika, który mógłby być stosowany w modelach Mustang i F-150.

Opublikowano

w dniu

Ford Mustang GT
Fot. Ford

Przypadkowy wyciek informacji?

Informację o nowym silniku można było usłyszeć 23 września na konferencji Unifor. To największy prywatny związek zawodowy w Kanadzie, który powstał na bazie oryginalnego Canadian Association of Automobile Manufacturers (CAW). Podczas konferencji omówiono szczegóły nowego kontraktu z Fordem o wartości około 2 miliardów dolarów.

W trakcie 31-minutowej konferencji prezes Unifor Jerry Dias miał ogłosić wielkość inwestycji w poszczególne zakłady oraz planowaną produkcję. Podczas wywiadu wielokrotnie wspominał o produkcji nowego silnika o pojemności 6,8 litra, który powinien być produkowany w zakładzie Windsor.

ZOBACZ TAKŻE
Ford Mustang Mach 1 trafi do Polski. Znamy szczegóły

Późniejszy komunikat prasowy potwierdza, że ​​zainwestowano 1,8 miliarda dolarów w zmianę zakładów produkcyjnych w kilku fabrykach, w tym na konwersję fabryki Windsor. Jednak zamiast konkretnych 6,8 litra w komunikacie prasowym podano już “tylko” 6 litrów.

To stosunkowo wiarygodne informacje

Dziennikarze Motor1, którzy zwrócili uwagę na informacje, powołują się jednak na mniej więcej połowę przemówienia Diasa, w którym konkretnie wymienia silnik o pojemności 6,8 litra, a także mówi o jego zastosowaniu w pochodnych modelu Mustanga i F-150. Chociaż nie są to potwierdzone informacje bezpośrednio od producenta samochodów, informacje od prezesa dużego związku można nadal uznać za stosunkowo wiarygodne.

Motor1 próbował także zweryfikować informacje bezpośrednio w Fordzie. Dział prasowy jak zwykle powtórzył znaną piosenkę o tym, że obecnie nie mogą wypowiedzieć się na temat spekulacji dotyczących przyszłych produktów firmy.

ZOBACZ TAKŻE
Ford Puma ST - crossover na SporTowo. Do zabawy i na zakupy

Mustang w nowej wersji nadwozia?

Jak dotąd, nowy silnik Forda o pojemności 6,8 litra pozostaje nadal tylko spekulacją, podobnie jak jego liczba cylindrów. Chociaż najczęściej mówi się o klasycznym V8, producent samochodów wyprodukował kiedyś 6,8-litrowy silnik V10. Jednak różnice między komunikatem prasowym a oświadczeniem Diasa mogą również oznaczać, że Dias otrzymywał niepotwierdzone informacje i następnie nieumyślnie je rozpowszechnił.

Jeśli jednak Dias otrzymywał prawdziwe informacje i je zdradził, istotna jest jeszcze jedna kwestia. Wspomniał on o “pochodnych” Mustanga, co stwarza kolejne pole do spekulacji. Nie jest przecież wykluczone, że miał on na myśli np. Mustanga w wersji SUV.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama