Nasze profile w mediach społecznościowych

Biznes

Honda daje 10-letnią gwarancję na silnik. Bez limitu kilometrów

Ta oferta wydaje się zbyt dobra, aby mogła być prawdziwa. Honda jest jednak pewna swoich produktów w Europie i daje na nie 10-letnią gwarancję. Jest tylko kilka haczyków.

Opublikowano

w dniu

gwarancja na silnik 2019 Honda HR-V
Fot. Honda

Gwarancja na silnik wabikiem na klientów?

Każdy producent samochodów próbuje wzbudzić zainteresowanie klientów. Jedni oferują tanie modele, inni korzystne sposoby finansowania, a Honda ma zupełnie inny pomysł. To przedłużona gwarancja na silnik. Japońska marka wydłużyła ją właśnie aż do 10 lat.

Co ciekawe, nie dotyczy to jednak tylko nowych silników, ale także tych używanych, sprzedawanych od dawna. Oferta jest bardzo dobra, jednak ma kilka haczyków.

Niestety, oferta nie jest dostępna w Polsce

Przedłużenie gwarancji do 10 lat bez ograniczenia przebiegu dotyczy tylko klientów prywatnych. I tylko w kilku krajach – konkretnie Francji, Andorze i Monako.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Honda CR-V Hybrid 2.0 i-MMD 184 KM – instruktor spokojnej jazdy

Oferta dotyczy nie tylko jednostek benzynowych, jak i wysokoprężnych, ale także tych elektrycznych i hybrydowych. To jej kolejny wielki plus. Gwarancja na jednostki spalinowe obejmuje wszystkie części silnika, które mają kontakt ze smarami. 

Przedłużona gwarancja dotyczy także samochodów używanych, ale rzecz jasna muszą one mieć maksymalnie dziesięć lat. Ponad to ich właściciele w czasie użytkowania musieli odwiedzać wyłącznie autoryzowane serwisy, nie tylko w pierwotnym okresie gwarancyjnym, ale także po jego upływie.

Przedłużona gwarancja na silnik wydaje się jednak być świetnym pomysłem

To, co najważniejsze, to fakt braku limitów kilometrów. 10-letni samochód może więc mieć przejechane milion kilometrów i nadal będzie objęty gwarancją. Co więcej, Japończycy dają przedłużoną gwarancję na samochód, a nie właściciela. Dlatego nawet nowy właściciel używanego samochodu może z niej skorzystać. 

ZOBACZ TAKŻE
Civic przeszedł drobny lifting. Ma być bardziej prestiżowy

Honda tym ruchem wspiera nie tylko sprzedaż swoich nowych samochodów, ale także swoje autoryzowane serwisy. Jesteśmy ciekawi, czy taka oferta zachęci klientów we wskazanych krajach. Z pewnością kierowcy w Polsce nie mieli by nic przeciwko, gdyby podobne rozwiązanie zostało wprowadzone w naszym kraju.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
ReklamaReklama