Nasze profile w mediach społecznościowych

Porady

Żarówki BMW Serii 5 E39 – pełen wykaz dla każdej wersji

Chcesz wymienić żarówki w BMW Serii 5 E39, ale nie wiesz jakie kupić? W tym tekście znajdziesz pełen wykaz żarówek dla tego modelu w każdej jego wersji.

Opublikowano

w dniu

żarówki bmw e39

Żarówki BMW E39

Żarówki BMW E39 są popularnym tematem wyszukiwania polskich internautów, a ten tekst może pomóc wielu z nich.

Przypomnijmy, BMW Serii 5 czwartej generacji było produkowane w latach 1995-2004. Samochód zyskał oznaczenie fabryczne E39 i tak jest kojarzony do dziś. Najpierw w produkcji pojawił się 4-drzwiowy sedan, a w 1997 r. na rynku pojawiło się także 5-drzwiowe kombi. 

ZOBACZ TAKŻE
Nowy samochód z LPG - 7 najciekawszych propozycji. Co wybrać?

Sedan ma bagażnik o pojemności 460 litrów i półkę na narzędzia umieszczoną w klapie bagażnika. Co ciekawe, bagażnik wersji kombi jest mniejszy, bowiem oferuje “tylko” 410 litrów pojemności. Kształt przestrzeni bagażowej sprawia jednak, że jest ona niezwykle praktyczna. Dodatkowo, często jest oferowany z osobno otwieraną tylną szybą. 

Powstała oczywiście także usportowiona wersja M5

Specjalną wersję przy współpracy z “M GmbH” zaprezentowano w 1998 roku. Była ona oferowana tylko jako sedan, ale powstał także jeden jedyny prototyp w wersji kombi. Wersja ta rzecz jasna odróżniała się od standardowej wieloma detalami. To m.in. zdecydowanie większa osłona chłodnicy, sportowy układ wydechowy oraz 18-calowe koła z dużymi hamulcami. 

ZOBACZ TAKŻE
Hybrydy plug-in są coraz popularniejsze. Wybraliśmy 7 najciekawszych

Oczywiście to jednak nie te elementy były najważniejsze w wersji M5. Był nim ogromny silnik. Ma pojemnośc 4,9 litra, moc maksymalna wynosi 400 KM, a moment obrotowy 500 Nm. Takie parametry oznaczały, że samochód osiągał pierwszą setkę na liczniku w 5,3 sekundy, a prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. 

BMW Serii 5 E39 jest dostępne na rynku z 4- albo 5-biegową automatyczną skrzynią biegów oraz 5- albo 6-biegowym manualem. 

Żarówki BMW E39 – pełen wykaz

Poniżej przedstawiamy kompletne zestawienie żarówek do BMW Serii 5 czwartej generacji, produkowanego w latach 1995-2004 w niemieckim Dingolfing oraz meksykańskiej Toluce. Jak zawsze, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym eksploatacja samochodu będzie może nieco droższa, ale spokojniejsza.

Tańsze żarówki będą nas zadowalać ceną, ale być może nie żywotnością. Zawsze warto rozważyć zakup nieco droższej żarówki, która może odwdzięczyć się wyższą trwałością. Co więcej, droższe produkty oferują jaśniejszą barwę światła, co dla wielu osób także nie jest bez znaczenia. Ich pełen wykaz znajdziecie poniżej. Zawarliśmy w nim zarówno żarówki halogenowe, jak i ksenonowe. Oba typy były bowiem dostępne w tym modelu.

E39 – halogeny

Światła pozycyjne przódW5W
Światła pozycyjne tyłP21W
Światła mijania (krótkie)H7 55W
Światła drogowe (długie)H7 55W
Światła stopuP21W
Światło cofaniaP21W
Kierunkowskazy przednie P21W|PY21W
Kierunkowskazy tylneP21W|PY21W
Kierunkowskazy boczneW5W|WY5W
Światła przeciwmgielne przódH8
Światła przeciwmgielne tyłP21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnejC10W

E39 – ksenony

Światła pozycyjne przódW5W
Światła pozycyjne tyłP21W
Światła mijania (krótkie)D2S
Światła drogowe (długie)H7 55W
Światła stopuP21W
Światło cofaniaP21W
Kierunkowskazy przednie P21W|PY21W
Kierunkowskazy tylneP21W|PY21W
Kierunkowskazy boczneW5W|WY5W
Światła przeciwmgielne przódH8
Światła przeciwmgielne tyłP21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnejC10W

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama