Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Patryk Sokołowski ostatni. Znamy cały skład redakcji F1 Viaplay

Patryk Sokołowski został ostatnim członkiem redakcji F1 w Viaplay. Mimo, że nie pracował dotąd w mediach, wielu kibiców powinno go kojarzyć. W przeszłości był bowiem inżynierem w McLarenie i Scuderii Ferrari.

patryk sokołowski viaplay
Fot. Viaplay

Kim jest Patryk Sokołowski?

Kim jest Patryk Sokołowski? Pomimo braku pracy w mediach przy okazji transmisji Formuły 1, to dość dobrze znana kibicom „królowej sportów motorowych” osoba. Pracował bowiem w kilku zespołach Formuły 1 jako inżynier, ostatnio przykładając rękę do budowy bolidów McLarena jako specjalista od aerodynamiki (2019-2022). Wcześniej przez kilka miesięcy pracował w Ferrari (2018), także jako inżynier od aerodynamiki. 

Ukończył Politechnikę Lubelską, a obecnie jest ambasadorem tej uczelni. Poza tym jest twórcą organizacji simracingowej Carbon Simsport, która bierze udział w zawodach w iRacing oraz rFactor 2. Jest więc niemal pewne, że w Viaplay zajmować się będzie aspektami technicznymi bolidów F1. Kto bowiem lepiej zna się na technicznych i aerodynamicznych aspektach bolidów Formuły 1, jeśli nie osoba, która jeszcze chwilę temu je budowała?

ZOBACZ TAKŻE
F1 w Viaplay - wszystko, co powinniście wiedzieć. Redakcja, ceny, gdzie najlepiej kupić

Znamy pełen skład redakcji F1 Viaplay?

Wydaje się, że Viaplay ogłosiło już pełen skład swojej redakcji F1, w której znajdzie się jedenaście osób. Poza Sokołowskim to: Mikołaj Sokół, Maciej Jermakow, Aldona Marciniak, Paweł Baran, Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński, Michał Gąsiorowski, Robert Smoczyński oraz Kamila Kotulska. Widać więc wyraźnie, że trzon nowego zespołu stanowią byli współpracownicy Eleven Sports, których jest aż pięciu. Jednocześnie przy transmisjach Formuły 1 zobaczymy aż sześć nowych twarzy, więc z pewnością można mówić o odpowiednim balansie.

Przypomnijmy, że poza Formułą 1 Viaplay ma także prawa transmisyjne do Formuły 2 i Formuły 3 oraz wielu innych serii wyścigowych. To przede wszystkim IndyCar, IMSA oraz DTM, ale na platformie VOD można także oglądać Ferrari Challenge oraz Nurburgring 24h. Jest więc niemal pewne, że redakcja F1 Viaplay będzie wykorzystywana do różnych zadań.

Sezon Formuły 1 w Viaplay rozpocznie się już w lutym. Platforma będzie bowiem transmitować wspomniane przedsezonowe testy, które odbędą się pod koniec miesiąca w Bahrajnie. W jej bibliotece pojawia się także coraz więcej pozycji związanych z „królową sportów motorowych”. Dzieje się tak zresztą m.in. dzięki oficjalnej współpracy z Maxem Verstappenem. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem pomiędzy Viaplay a F1 TV, sprawdźcie nasz dedykowany news – Viaplay czy F1 TV. Gdzie lepiej oglądać Formułę 1? Porównujemy dziewięć kluczowych aspektów.

Reklama