Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Kamila Kotulska w redakcji F1 Viaplay. To największe dotąd zaskoczenie

Kamila Kotulska wzmocni redakcję F1 w Viaplay, która tym samym rozrosła się już do dziesięciu osób. Kim jest i czym zajmowała się w przeszłości?

kamila kotulska viaplay
Fot. Viaplay

Kim jest Kamila Kotulska?

Kamila Kotulska to największe dotąd zaskoczenie w redakcji F1 Viaplay. Pojawia się ona bowiem w niej bez żadnego większego doświadczenia w pracy przy sportach motorowych. Po analizie jej profilu na Twitter można jednak szybko stwierdzić, że na bieżąco interesuje się Formułą 1.

Kotulska wczoraj zakończyła pracę w Ekstraklasa Live Park (spółce produkującej transmisje meczów Ekstraklasy), gdzie pracowała jako tracking operator. Trudno powiedzieć, czym będzie zajmowała się w Viaplay – prawdopodobnie dowiemy się tego przy okazji pierwszych transmisji. 

Ma jednak już także doświadczenie dziennikarskie – w przeszłości pracowała w Orange Sport i Canal+ Sport jako reporterka, zajmując się także kontentem video od strony technicznej. Poza tym w swoim CV ma doświadczenie jako marketingowiec oraz specjalista ds. public relations. Z całą świadomością można więc powiedzieć, że zna branżę medialną od wielu stron.

Jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Informatyka oraz Ekonometria. Studiowała także na Akademii Górniczo-Hutniczej na kierunkach Matematyka finansowa oraz Marketing internetowy. Jej doświadczenie oraz wykształcenie sugerują, że w redakcji F1 Viaplay być może będzie zajmowała się analizami.

ZOBACZ TAKŻE
F1 w Viaplay - wszystko, co powinniście wiedzieć. Redakcja, ceny, gdzie najlepiej kupić

Prawdopodobnie jeszcze jedno ogłoszenie

Viaplay ogłosiło już dziesięciu współpracowników w związku z przejęciem praw transmisyjnych do Formuły 1 w Polsce. Poza Kotulską do tej pory potwierdzono angaż Mikołaja Sokoła, Macieja Jermakowa, Aldony Marciniak, Pawła Barana, Bartosza Budnika i Bartosza Pokrzywińskiego, Michała Gąsiorowskiego oraz Roberta Smoczyńskiego.

Według krążących po Internecie plotek redakcja będzie liczyła aż 11 osób, czekamy więc na ogłoszenie tej ostatniej. Przypomnijmy, że Viaplay transmitować będzie nie tylko Formułę 1, ale także F2, F3, IndyCar czy DTM. Dziennikarze będą więc niemal na pewno zajmować się różnymi seriami. Wiele znaków na ziemi wskazuje, że ostatnim ogłoszonym dziennikarzem będzie Cezary Gutowski. Niedawno zakończył on swoją długoletnią przygodę z „Przeglądem Sportowym”, a przed jednym z filmów na swoim kanale YouTube zamieścił reklamę Viaplay. 

Sezon Formuły 1 w Viaplay rozpocznie się natomiast już w lutym. Platforma będzie bowiem transmitować wspomniane przedsezonowe testy, które odbędą się pod koniec miesiąca w Bahrajnie. W jej bibliotece pojawia się także coraz więcej pozycji związanych z „królową sportów motorowych”. Dzieje się tak zresztą m.in. dzięki oficjalnej współpracy z Maxem Verstappenem. W jej ramach platforma pokaże też prezentację nowego bolidu Red Bulla 3. lutego w Nowym Jorku. 

Reklama