Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Kolejny pewniak potwierdzony. Robert Smoczyński w redakcji F1 Viaplay

Robert Smoczyński dołączył do redakcji F1 w Viaplay. Nie można tu mówić w żadnym wypadku o zaskoczeniu.

robert smoczyński viaplay
Fot. Viaplay

Znamy dziewiąte nazwisko w redakcji F1

Zgodnie z oczekiwaniami kolejna osoba z Eleven Sports przeszła do Viaplay. Tym razem ogłoszono Roberta Smoczyńskiego, który w poprzedniej stacji telewizyjnej był jednym z ekspertów w studiu. W tym wypadku nie można mówić o niespodziance jak w przypadku Pawła Barana czy też Jana Olejniczaka. Tym samym dołączył on do nowotworzonej redakcji, w której do tej pory potwierdzono Mikołaja Sokoła, wspomnianych wyżej Pawła Barana, Jaśka Olejniczaka, Aldonę Marciniak, Macieja Jermakowa, Michała Gąsiorowskiego, a także Bartosza Budnika i Bartosza Pokrzywińskiego.  

ZOBACZ TAKŻE
Maciej Jermakow w Viaplay także przy F1. Jest oficjalne potwierdzenie

Kim jest Robert Smoczyński?

Wiele osób jak już zostało powiedziane będzie doskonale go kojarzyło. Smoczyński bowiem w poprzednich latach pracował w Eleven Sports i zbierał pochlebne opinie. Swoją przygodę z wyjazdami na wyścigi F1 z akredytacją rozpoczął już w 2003 roku. Wówczas jako dziennikarz „Słowa sportowego” otrzymał akredytację na GP Niemiec 2003. To był dopiero początek jego jakże udanej i owocnej drogi na szczyt dziennikarstwa motorsportowego. Obecnie Robert Smoczyński publikuje swoje teksty także w serwisie „Sokolim Okiem”. Przez to jest bliskim współpracownikiem Mikołaja Sokoła. 

ZOBACZ TAKŻE
Mikołaj Sokół w Viaplay. Pierwszy transfer do redakcji F1

Jedno miejsce do obsadzenia? Jakie są potencjalne opcje?

Paweł Wilkowicz zapowiadał, że redakcję tworzącą F1 oraz jej serie towarzyszącą będzie stanowiło mniej więcej 10 osób. Oznaczałoby to, że został wakat na jeszcze jedno miejsce. Być może do obecnej grupy dołączy Cezary Gutowski. Jeden z dwóch najpopularniejszych dziennikarzy F1 w Polsce całkiem niedawno zaczął na swoich filmach używać szablonów Viaplay. Powinna to być wskazówka, lecz nie ma co snuć daleko idących wniosków. 

ZOBACZ TAKŻE
Kolejny spodziewany ruch. Budnik i Pokrzywiński w redakcji F1 Viaplay

Co ciekawe Filip Kapica także jest jednym z faworytów. Choć w Eleven Sports komentuje włoską Seria A to w ostatnich tygodniach rzadko kiedy komentuje piłkarskie mecze. Pytanie pozostaje jednak czy taki stan rzeczy jest chwilowy, czy Kapica rzeczywiście szykuje się do przenosin. Odpowiedź na to pytanie poznamy już wkrótce, gdyż sezon przedsezonowe testy F1 ruszają już w lutym. Do tego czasu Viaplay ogłosi cały skład redakcji, która będzie pracowała nad królową sportów motorowych.

Reklama