Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Zero zaskoczenia. Michał Gąsiorowski także w Viaplay

Zgodnie z przewidywaniami Michał Gąsiorowski zasilił szeregi nowo tworzonej redakcji F1 w Viaplay. Tym samym mamy do czynienia z kolejnym transferem z Eleven Sports.

michał gąsiorowski viaplay
Fot. Viaplay

Kolejny transfer z Eleven Sports do Viaplay

Po tym jak Skandynawowie przejęli prawa do transmisji F1 stało się jasne, że spora część składu, który działał przy królowej sportów motorowych przejdzie do nowego nadawcy. Na taki krok zdecydowali się wcześniej Maciej Jermakow, Aldona Marciniak i Mikołaj Sokół. W dodatku spoza Eleven Sports szeregi Viaplay zasilili znany z TVP Sport Paweł Baran, a także twórcy popularnego podcastu o F1 – Bartosz Budnik oraz Bartosz Pokrzywiński. Teraz do tego grona dołączył Michał Gąsiorowski.

ZOBACZ TAKŻE
F1 w Viaplay - wszystko, co powinniście wiedzieć. Redakcja, ceny, gdzie najlepiej kupić

Od 2016 roku komentował on regularnie wyścigi F1 właśnie w Eleven Sports. Fani przede wszystkim pamiętają jak niesamowicie skomentował kluczowe momenty GP Abu Zabi 2021. Do dzisiaj wielu osobom przysłowiowe ciarki przechodzą, gdy usłyszą:  „Max się zbliża, Max będzie nurkował, nurkuje! I jest przed Lewisem Hamiltonem… Toto wściekły, nie słuchamy już tego komunikatu!. Te sekwencje znalazły się nawet w angielskiej wersji piosenki „Super Max”, a wielu kibiców zza granicy podzieliło pochlebne opinie. 

 

Gąsiorowski także przez pewien czas współpracował z Polskim Radiem, a ostatnio występuje w Radiu 357, które współzałożył. Dziennikarza możecie śledzić na Twitterze jako @M_Gasiorowski, a dotąd zebrał prawie 28 tys. obserwujących. 

Dobieranie obsady na ostatniej prostej?

Do tej pory poznaliśmy siedem osób, które w 2023 roku będą odpowiedzialne za studio i komentowanie wyścigów. Prawdopodobnie dojdą jeszcze trzej dziennikarze. W gronie potencjalnych nowych pracowników Viaplay można wymienić Roberta Smoczyńskiego, który jest bliskim współpracownikiem Mikołaja Sokoła. Współtwórca bloga sokolimokiem.com w Eleven Sports pełnił rolę eksperta w studiu oraz reportera podczas weekendów wyścigowych. Tym samym trzeba wyczekiwać kolejnych ogłoszeń. 

Viaplay sezon Formuły 1 rozpocznie się już w lutym. Platforma będzie bowiem transmitować przedsezonowe testy, które odbędą się pod koniec miesiąca w Bahrajnie. W jej bibliotece pojawia się także coraz więcej pozycji związanych z „królową sportów motorowych”. Dzieje się tak zresztą m.in. dzięki oficjalnej współpracy z Maxem Verstappenem czy Kevinem Magnussenem. Tym samym fani F1 będą mogli liczyć na bardzo ciekawą ofertę ze strony Skandynawów.

Reklama