Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

W końcu ktoś nowy. Paweł Baran w redakcji F1 Viaplay

Paweł Baran został kolejnym ogłoszonym członkiem nowo tworzonej redakcji Formuły 1 w Viaplay. To czwarty potwierdzony dziennikarz, ale dopiero pierwszy bez przeszłości w Eleven Sports.

paweł baran viaplay
Fot. Viaplay

Cztery potwierdzone nazwiska

Paweł Baran to pierwsze nie-oczywiste nazwisko w kontekście pracy przy Formule 1 w Viaplay. Do tej pory potwierdzano bowiem wyłącznie angaż dziennikarzy, którzy w przeszłości pracowali przy „królowej sportów motorowych” w Eleven Sports. Przypomnijmy, że są to Mikołaj Sokół, Maciej Jermakow i Aldona Marciniak

Kim jest Paweł Baran? To postać szerzej nieznana fanom Formuły 1, choć związana z tym sportem już od dłuższego czasu. Baran to były dziennikarz TVP Sport, który ostatnio zajmował się tam głównie skokami narciarskimi, ale wcześniej (w latach 2019-2021) regularnie publikował także o F1. Następnie skupił się na skokach narciarskich oraz piłce nożnej, od czasu do czasu zahaczając o F1. Opublikował m.in. kilkanaście programów serii „Baran Mechaniczny”, gdzie poruszał m.in. technologiczne zagadnienia Formuły 1.

W Viaplay Baran będzie nie tylko dziennikarzem, ale jest już także grafikiem, czego można dowiedzieć się z jego profilu na Twitterze. Dziennikarza możecie śledzić jako @pawelbae, a dotąd zebrał nieco ponad 3,2 tys. obserwujących. Co ciekawe, pomimo angażu w Viaplay pozostaje adminem kanału TVP Sport na YouTube. 

Znamy połowę redakcji?

Wydaje się, że poznaliśmy około połowy ekipy dziennikarsko-komentatorsko-reporterskiej, która będzie zajmować się w Viaplay nie tylko Formułą 1, ale także F2 i F3. Resztę składu powinniśmy poznać do czasu przedsezonowych testów F1 w Bahrajnie, które odbędą się pod koniec lutego. Jeśli mielibyśmy kogoś obstawiać, to jesteśmy niemal pewni angażu Roberta Smoczyńskiego. Współtwórca bloga sokolimokiem.com w Eleven Sports pełnił rolę eksperta w studiu oraz reportera podczas weekendów wyścigowych. 

Wielu fanów F1 ma także nadzieję, że angaż w nowym projekcie dostanie także Cezary Gutowski, choć to byłoby pewną niespodzianką. Drugi najbardziej znany dziennikarz zajmujący się Formułą 1 w Polsce – obok Mikołaja Sokoła – od lat rozwija własne kanały w mediach społecznościowych i nie współpracował ani przez chwilę z Eleven Sports.

Viaplay sezon Formuły 1 rozpocznie się już w lutym. Platforma będzie bowiem transmitować wspomniane przedsezonowe testy, które odbędą się pod koniec miesiąca w Bahrajnie. W jej bibliotece pojawia się także coraz więcej pozycji związanych z „królową sportów motorowych”. Dzieje się tak zresztą m.in. dzięki oficjalnej współpracy z Maxem Verstappenem.

Reklama