Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Kolejny spodziewany ruch. Budnik i Pokrzywiński w redakcji F1 Viaplay

Nowo tworzona redakcja F1 Viaplay właśnie powiększyła się do sześciu osób. Dołączyli do niej bowiem związani już z Viaplay twórcy kanału YouTube „Budnik i Pokrzywiński” – Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński.

budnik pokrzywiński f1 viaplay
Fot. YouTube / Budnik i Pokrzywiński

Już sześć potwierdzonych nazwisk

To kolejny przewidywalny transfer. Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński współpracowali bowiem już z Viaplay przy okazji transmisji IndyCar, a dodatkowo od jakiegoś czasu ich podcasty poprzedzała reklama Viaplay. To piąty i szósty dziennikarz potwierdzeni do pracy przy Formule 1 w Viaplay. Przypomnijmy, że wcześniej ogłoszono Pawła Barana, Mikołaja Sokoła, Macieja Jermakowa i Aldonę Marciniak

Kim są Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński? Przede wszystkim to twórcy „Parc Ferme Podcast”, który w ostatnich latach zdobył sporą popularność. Ukazało się już 308 podcastów, które w serwisie YouTube odsłuchuje co najmniej kilkanaście tysięcy osób. Sam kanał YouTube subskrybuje już 27,6 tys. osób. Podcast jest rzecz jasna dostępny także na innych platformach, m.in. Spotify.

Dziennikarze są także współtwórcami internetowego serwisu o sportach motorowych parcfer.me, w ramach którego w sezonie 2022 pojawiali się na wybranych weekendach wyścigowych Formuły 1. Wcześniej współpracowali z newonce.radio, a także serwisem motorsportgp.pl.

Ostatni dziennikarze także przewidywalni?

Poza Pawłem Baranem dotychczasowe transfery do Viaplay były dość oczywiste i wydaje się, że takie będą kolejne. Nordycka platforma VOD potrzebuje pewnie około ośmiu członków ekipy dziennikarsko-komentatorsko-reporterskiej (bez operatorów i innych „technicznych” osób), którzy będą zajmować się w Viaplay nie tylko Formułą 1, ale także F2 i F3. Wydaje się więc, że Viaplay ogłosi jeszcze dwa, maksymalnie trzy nazwiska.

Dwóch dziennikarzy jest niemal murowanymi kandydatami do obsługi F1 w Viaplay. Mamy tu na myśli Roberta Smoczyńskiego i Michała Gąsiorowskiego. Pierwszy to współtwórca bloga sokolimokiem.com, który jest oczywiście znany z Eleven Sports. Pełnił rolę eksperta w studiu oraz reportera podczas weekendów wyścigowych. 

Michał Gąsiorowski to także były dziennikarz Eleven Sports, wcześniej związany z III Programem Polskiego Radia. Obecnie współpracuje z Radiem 357, ale nie ma tam przesadnie dużo pracy. Wydaje się więc, że jest naturalnym kandydatem do redakcji F1 w Viaplay i odgrywania w niej znaczącej roli. 

Viaplay sezon Formuły 1 rozpocznie się już w lutym. Platforma będzie bowiem transmitować wspomniane przedsezonowe testy, które odbędą się pod koniec miesiąca w Bahrajnie. W jej bibliotece pojawia się także coraz więcej pozycji związanych z „królową sportów motorowych”. Dzieje się tak zresztą m.in. dzięki oficjalnej współpracy z Maxem Verstappenem.

Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama