Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Mercedes-Benz EQS z zasięgem 700 km. To więcej niż Tesla Model S

Mercedes-Benz ogłosił, że elektryczny sedan EQS będzie miał zasięg ponad 700 kilometrów. To więcej niż jego główny rywal, Tesla Model S.

Opublikowano

w dniu

Mercedes-Benz EQS 2019 koncept
Fot. Daimler | Mercedes-Benz Vision EQS concept

Szef Daimlera przekonany, że EQS będzie game-changerem

Mercedes-Benz wprowadzi na rynek w przyszłym roku elektryczny sedan EQS, elektryczną alternatywę dla Klasy S, za pomocą której niemiecki producent bezpośrednio zaatakuje Teslę Model S. W Internecie można już znaleźć nieco zdjęć prototypów EQS, ale jak dotąd niemiecki producent nie podał żadnych szczegółów dotyczących nowego modelu. A niemiecka marka z pewnością ciężko pracuje nad flagowym produktem swojej linii elektrycznej.

Teraz jednak pojawiły się pierwsze oficjalne informacje. Daimler na swojej oficjalnej stronie opublikował informacje w związku ze zgromadzeniem akcjonariuszy, a tam niespodziewane dane nt. EQS. Elektryczny sedan będzie dysponował zasięgiem ponad 700 kilometrów. 

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Mercedes CLA 220 4MATIC 2.0 (190 KM) – zabawa na 190 fajerek

„W przyszłym roku wkroczymy w nową erę dla Mercedesa pod względem elektryfikacji: EQS wyznaczy nowe standardy. Ponad 700 kilometrów według WLTP, tyle będzie w stanie przejechać na jednym ładowaniu akumulatora. EQS wkrótce zmieni sposób, w jaki myślimy o samochodach elektrycznych. To pierwszy całkowicie elektryczny luksusowy sedan” – można przeczytać w komunikacie podpisanym przez Ollę Kalleniusa, prezesa zarządu Daimlera i Mercedes-Benz Cars.

Mercedes-Benz EQS ma być nowym wyznacznikiem standardów

Informacja jest o tyle ważna, iż Mercedes-Benz EQS będzie miał większy zasięg niż Tesla Model S. Model ten w swojej topowej wersji Long Range Plus oferuje 609 kilometrów według WLTP. Marka ze Stuttgartu chce więc wyznaczyć nowe standardy dla elektrycznych limuzyn.

Niemcy nie podali dalszych szczegółów na temat EQS, ale zasięg jest podobny do zapowiedzianego dla Mercedes-Benz Vision EQS. To koncept, który został zaprezentowany zeszłej jesieni. W przypadku samochodu koncepcyjnego akumulator miał pojemność 100 kWh i mógł obsługiwać moc ładowania do 350 kW. W tym przypadku ładowanie od 0 do 80% zajmowało tylko 20 minut. 

ZOBACZ TAKŻE
Mercedes oznajmił pracownikom, że... nie muszą już przychodzić do pracy

Jeśli trzymać się danych dla konceptu, Mercedes-Benz EQS może zostać wyposażony w dwa silniki elektryczne, po jednym na każdej osi, aby zapewnić napęd na wszystkie koła. Łącznie jednostki te mogłyby zaoferować ponad 350 kW, czyli równowartość ponad 476 koni mechanicznych. Od 0 do 100 km/h koncept przyspieszał w 4,5 sekundy.

Tak czy inaczej, Mercedes-Benz EQS będzie pierwszym modelem zbudowanym na zupełnie nowej architekturze. Producent nazywa ją EVA 2.0 i została opracowany na potrzeby samochodów elektrycznych. Według Kalleniusa otwiera to nowe możliwości, zarówno pod względem konstrukcji, jak i umieszczenia baterii. EVA 2.0 pozwala m.in. na montaż właśnie do 100 kWh akumulatorów czy możliwość superszybkiego ładowania dzięki technologii 800V. 

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama