Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Maluch jako kabriolet? Wyjątkowy egzemplarz jest właśnie na sprzedaż

Kierowcy jeżdzący w dzisiejszych czasach Fiatem 126p od razu rzucają się w oczy, niezależnie od stanu ich pojazdu. A co powiecie na Malucha w formie kabrioletu?

Opublikowano

w dniu

fiat 126p pop 2000
Fot. mobile.de

Malucha zna każdy w Polsce

Wszyscy w Polsce doskonale znamy historię Fiata 126, chociażby w zarysie. Następca kultowej 500 był produkowany we Włoszech w latach 1972-1980, a jego produkcja następnie rozprzestrzeniła się na inne kraje. Jednym z najbardziej znanych – i to nie tylko dla Polaków – jest właśnie nasz kraj, gdzie Fiat 126p był produkowany w latach 1973-2000.

W 1987 roku zaczęto u nas sprzedawać wersję BIS z nowym, chłodzonym wodą, dwucylindrowym silnikiem o pojemności 704 cm sześciennych i mocy 19 kW. Wersja ta była uzupełnieniem „klasyka”, a więc wersji z silnikiem chłodzonym powietrzem. Ten przydługi wstęp nie pojawił się tutaj bez powodu. To właśnie Fiat 126 BIS stanowił podstawę Fiata 126 POP 2000, kabrioletu zbudowanego przez POP Automobile w Mannheim w Niemczech na początku lat 90. 

ZOBACZ TAKŻE
400-konny Maluch z silnikiem z Audi? Tak, właśnie jest na sprzedaż

Nie ma wątpliwości, że to unikat

Od razu ustalmy, że modyfikator zmienił również modele chłodzone powietrzem na kabriolety, ale taki projekt nosił osobną nazwę, POP 650. W ofercie firmy były też inne wersje. Jako jedną z najciekawszych wymieńmy „Beach”, samochody w ogóle bez drzwi. Według dostępnych informacji niemiecka firma zmodyfikowała ogółem około 400 Maluchów.

Nie wiadomo ile z nich to kabriolety POP 2000, ale z pewnością to niezwykle rzadki samochód. Teraz jeden z egzemplarzy znalazł się na aukcji niemieckiego portalu mobile.de, doskonale znanego także w Polsce. Prawdopodobnie najmniejszy czteromiejscowy kabriolet na świecie rzekomo imponuje swoim idealnym stanem. Ma to związek z tym, że pojazd przejechał dotąd zaledwie 1500 kilometrów.

Według sprzedawcy, Fiat 126p bez dachu był cały czas starannie pielęgnowany, rzetelnie serwisowany i wygląda jak nowy samochód. Ogłoszeniodawca wspomina o oryginalnym podnośniku, kole zapasowym, silniku oraz skrzyni biegów. To egzemplarz po raz pierwszy zarejestrowany w lipcu 1990 roku. Z wyposażenia warto wspomnieć o sportowych fotelach (które w czasach pierwotnej sprzedaży samochodu były dostępne jako opcja) oraz 13-calowe koła ATS. 

fiat 126p pop 2000

Fot. mobile.de

Samochód z ogłoszenia mobile.de (w linku znajdziecie więcej zdjęć) jest dostępny w niemieckim mieście Worms, a jego cena wynosi 9 900 euro brutto, a więc około 45 000 złotych brutto. Czy  to dużo? Oczywiście, ale mamy do czynienia z kompletnym unikatem. Nie chcemy nic prorokować, ale zupełnie nas nie zdziwi, jeśli nowy nabywca będzie pochodził z Polski. 

Oceń nasz artykuł!

The requested resource was not found on this server.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama