Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

VW T-Roc R po ostrym chiptuningu rozwija prawie 500 KM i 300 km/h

Sportowy kompaktowy SUV niemieckiego producenta stał się jeszcze bardziej emocjonujący dzięki pakietowi ulepszeń od McChip DKR. VW T-Roc R w najmocniejszym z pakietów niemieckiego tunera rozwija prawie 500 KM i osiąga blisko 300 km/h prędkości maksymalnej.

Opublikowano

w dniu

VW T-Roc R
Fot. mcchip-dkr.com

Kompaktowy SUV Volkswagena już w standardowej wersji rozwija 300 KM i 400 Nm. VW T-Roc R jest jedną z najszybszych i najbardziej rasowych propozycji w swojej klasie. Przyspiesza on bowiem od 0 do 100 km/h w 4,8 sekundy i rozpędza się do 250 km/h. Okazuje się jednak, że potencjał niemieckiego hot hatcha jest znacznie, znacznie większy, co udowadnia również niemiecki warsztat tuningowy McChip DKR. Zmiany obejmują w dużej mierze chiptuning, ale nie tylko. Co więcej, przewidziano aż cztery pakiety usprawnień do auta, z czego najciekawszy jest oczywiście topowy.

VW T-Roc R z aż czterema pakietami chiptuningu

Tak jak wspomnieliśmy, na szczególną uwagę zasługuje najmocniejszy wariant Stage 4. Modyfikacje obejmują rurę spustową, zmienioną turbosprężarkę, większy intercooler oraz nowe oprogramowanie jednostki napędowej. W efekcie zmian moc 2-litrowego turbodoładowanego silnika TSI wzrosła do aż 482 KM a maksymalny moment obrotowy do 510 Nm. Niemiecki tuner nie podał co prawda dokładnych osiągów pojazdu, jednak wspomniał tylko, że prędkość maksymalna zbliżyła się do wartości 300 km/h (wynosi ona dokładnie 285 km/h).

VW T-Roc R

Oprócz Stage 4 dostępne są także pakiety Stage 1, Stage 2 oraz Stage 3. Najsłabszy rozwija 355 KM i 440 Nm i ogranicza się tylko do zmian w oprogramowaniu jednostki napędowej. Mocniejszy wariant Stage 2 osiąga 380 KM i 455 Nm, gdzie oprócz zmian w oprogramowaniu zastosowano też nową rurę spustową. Ostatni pakiet, a więc Stage 3, wyciska z 2-litrowego R4 TSI 436 KM i 485 Nm. W jego przypadku do wcześniej wymienionych zmian w postaci ulepszonego ECU i rury spustowej dochodzi także zmodyfikowana turbosprężarka.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Volkswagen T-Roc R-Line 1.5 TSI 150 DSG – ma potencjał

Ukazanie potencjału silnika 2.0 TSI

Ile zatem kosztuje VW T-Roc R w wydaniu McChip DKR? Ceny za poszczególne pakiety wynoszą odpowiednio: 999 euro, 3109 euro, 7719 euro oraz 8999 euro. Warto dodać, że podobne ulepszenia występują również w innym sportowym SUV-ie z grupy Volkswagena, jakim jest Cupra Ateca, która również korzysta z tej samej jednostki napędowej. Niewykluczone, że niemiecki tuner zajmie się za jakiś czas także 310-konną Cuprą Formentor czy 320-konnym Volkswagenem Tiguanem R (oba korzystają z 2.0 TSI).

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama