Connect with us

Sainz i Norris przedłużyli kontrakty z McLarenem

McLaren potwierdził, że Carlos Sainz i Lando Norris będą nadal pełnić rolę kierowców brytyjskiej stajni w przyszłym sezonie.

Opublikowano

w dniu

McLaren - Carlos Sainz i Lando Norris
Fot. McLaren

Hiszpan i Brytyjczyk zaskakująco dobrze odnaleźli się w nowym miejscu pracy podczas pierwszych miesięcy. Ich zakontraktowanie na sezon 2020 jest więc najbardziej logicznym z rozwiązań. Obaj mają być filarami powrotu brytyjskiej stajni na szczyty F1.

Dzisiejsza informacja zapewnia zespołowi ciągłość, dzięki której możemy dalej iść do przodu – powiedział szef zespołu, Andreas Seidl. – Wydajność tak Carlosa, jak i Lando była kluczowym elementem postępu zespołu. Ich opinie umożliwiły naszym inżynierom opracowanie MCL34 i spojrzenie w przyszłość na MCL35.

Carlos odegrał kluczową rolę w rozwoju samochodu wykorzystując swoje doświadczenie, podczas gdy Lando bardzo szybko sprostał wymaganiom Formuły 1 i nabiera pewności siebie w każdy kolejny weekend wyścigowy. To dobra wiadomość dla całego zespołu McLarena i cieszymy się na kontynuację naszej współpracy – dodał.

Jestem zachwycony, że możemy ogłosić nasz skład kierowców na przyszły sezon przed domowym wyścigiem w ten weekend – powiedział z kolei Zak Brown, dyrektor generalny McLarena w F1. – Zarówno Carlos, jak i Lando sprawdzają się jako nasi kierowcy i stanowią integralną część naszej drogi do odbicia się [od przeciętności i niespełnionych oczekiwań – przyp. red.].

Oni naprawdę przyczynili się do pozytywnej atmosfery i świetnych morali w zespole, zarówno na torze, jak i w fabryce. Odbiór naszych kierowców wśród fanów jest także świetny, więc jesteśmy przekonani, że są znakomitymi ambasadorami marki McLaren – dodał.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama