Connect with us

Czego szukasz?

Motorsport

Sirotkin oficjalnie rezerwowym kierowcą Renault

Siergiej Sirotkin nie traci kontaktu z F1. Po roku spędzonym w Williamsie jako kierowca wyścigowy, Rosjanin będzie rezerwowym kierowcą w zespole Renault, z którym był już wcześniej związany.

siergiej sirotkin renault

Francusko-angielski zespół w pełni uzupełnił swój skład kierowców. Oprócz wspomnianego Sirotkina oraz kierowców wyścigowych – Daniela Ricciardo i Nico Hulkenberga – znajdą się w nim Jack Aitken jako kierowca rozwojowy oraz Guanyu Zhou jako kierowca rozwojowy. Rosjanin dostosuje swoją pracę w Renault do występów w WEC, o których pisaliśmy tutaj: Sirotkin w zespole WEC. Pojedzie w legendarnym wyścigu w Le Mans.

Bardzo się cieszę, że mogę ponownie dołączyć do moich przyjaciół z zespołu Renault F1 i wrócić do Formuły 1 – powiedział Sirotkin. – Cały 2017 rok spędziłem w ich fabryce i garażu. To będzie interesujące dowiedzieć się, jak bardzo rozwinęło się Renault w rozwoju samochodu w ciągu ostatniego roku.

Cieszymy się, że możemy zaprezentować pełen skład kierowców na sezon 2019 – powiedział natomiast dyrektor zarządzający Renault Sport Racing, Cyril Abiteboul. – To bardzo silny i doświadczony zespół kierowców. Nico i Daniel są ekscytującą kombinacją i będą silnie wspierani przez Siergieja, Jacka i Guanyu.

Po powrocie Siergieja mamy kierowcę, który przejechał cały sezon wyścigowy w Formule 1 i ta wiedza będzie korzystna dla rozwoju naszego zespołu. Jack również zrobił na nas wrażenie podczas testowania naszego bolidu Formuły 1, a Guanyu uzupełni doświadczony zespół. Wszyscy mają ważną rolę do odegrania w tym sezonie i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć ich wszystkich w akcji – dodał Abiteboul.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama