Nasze profile w mediach społecznościowych

Porady

Żarówki BMW Serii 3 E90 – pełen wykaz dla każdej wersji

Chcesz wymienić żarówki w BMW Serii 3 E90, ale nie wiesz jakie kupić? W tym tekście znajdziesz pełen wykaz żarówek dla tego modelu w każdej jego wersji.

Opublikowano

w dniu

żarówki bmw e90

Żarówki BMW E90

Żarówki BMW E90 są popularnym tematem wyszukiwania polskich internautów, a ten tekst może pomóc wielu z nich.

Przypomnijmy, BMW serii 3 piątej generacji było produkowane w latach 2004-2012. Jego design był udoskonaleniem czwartej generacji. Samochód został zaktualizowany zgodnie z ówczesnym stylem marki. Nadano mu fabryczny kod E90 dla sedana oraz E91 dla kombi. Wersja kombi pojawiła się w 2005 r., a rok później na rynek wprowadzono także wersję Coupe oznaczoną kodem fabrycznym E92. W 2007 r. gamę ostatecznie uzupełnił kabriolet – E93. 

ZOBACZ TAKŻE
Nowy samochód z LPG - 7 najciekawszych propozycji. Co wybrać?

W porównaniu z poprzednią generacją, E90 jest dłuższy o 5 centymetrów i szerszy o 8 centymetrów. Pomimo większych wymiarów waga pojazdu nie wzrosła znacząco. E90 charakteryzowała m.in. bardzo bogata paleta silników benzynowych i wysokoprężnych. W gamie znalazły się jednostki 4- i 6-cylindrowe. BMW M3 E90 miało także V8 pod maską.

Hitem była oczywiście najmocniejsza wersja M3

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że marzeniem wielu fanów motoryzacji była i jest wersja M3. W tej wersji auto było dostępne z potężnym 4-litrowym benzyniakiem o imponującej mocy 420 KM. Sprint od 0 do 100 km/h zajmował samochodowi niecałe 5 sekund, a prędkość maksymalna wynosiła 270 km/h. Poza standardową wersją wyprodukowano także 67 egzemplarzy specjalnej wersji CRT (Carbon Racing Technology), które miały 4,4-litrowy silnik o mocy maksymalnej 450 KM.

ZOBACZ TAKŻE
Rodzinne kombi do 150 tys. zł - co wybrać? 7 najciekawszych propozycji

W porównaniu do poprzednika, uproszczono gamę skrzyń biegów. Dostępne były tylko 6-biegowe przekładnie, tak manualna, jak i automatyczna. 

Żarówki BMW E90 – pełen wykaz

Poniżej przedstawiamy kompletne zestawienie żarówek do BMW Serii 3 piątej generacji, produkowanego w latach 2004-2012 w wielu miejscach na całym świecie. Samochód kojarzy się oczywiście z fabryką w Monachium, ale był także produkowany w Ratyzbonie, Lipsku, Kaliningradzie, Toluce czy Dżakarcie. Jak zawsze, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym eksploatacja samochodu będzie może nieco droższa, ale spokojniejsza.

Tańsze żarówki będą nas zadowalać ceną, ale być może nie żywotnością. Zawsze warto rozważyć zakup nieco droższej żarówki, która może odwdzięczyć się wyższą trwałością. Co więcej, droższe produkty oferują jaśniejszą barwę światła, co dla wielu osób także nie jest bez znaczenia. Ich pełen wykaz znajdziecie poniżej. Zawarliśmy w nim zarówno żarówki halogenowe, jak i ksenonowe. Oba typy były bowiem dostępne w tym modelu.

E90 – halogeny

Światła pozycyjne przódW5W
Światła pozycyjne tyłP21W
Światła mijania (krótkie)H7 55W
Światła drogowe (długie)H7 55W
Światła stopuP21W
Światło cofaniaP21W
Kierunkowskazy przednie P21W|PY21W
Kierunkowskazy tylneP21W|PY21W
Kierunkowskazy boczneW5W|WY5W
Światła przeciwmgielne przódH11/HB4
Światła przeciwmgielne tyłH21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnejC5W

E90 – ksenony

Światła pozycyjne przódW5W
Światła pozycyjne tyłP21W
Światła mijania (krótkie)D1S 35W
Światła drogowe (długie)H7 55W
Światła stopuP21W
Światło cofaniaP21W
Kierunkowskazy przednie P21W|PY21W
Kierunkowskazy tylneP21W|PY21W
Kierunkowskazy boczneW5W|WY5W
Światła przeciwmgielne przódH11/HB4
Światła przeciwmgielne tyłH21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnejC5W

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama