Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Ford Ranger Stormtrak i Wolftrak – nowe wersje kultowego pick-upa

Ford zaprezentował nowe limitowane wersje Rangera: Stormtrak i Wolftrak – dwa ekscytujące samochody bazujące na stylu i możliwościach kultowego już pick-upa amerykańskiej marki.

Opublikowano

w dniu

ford ranger stormtrak i wolftrak
Fot. Ford

Ranger Stormtrak i Wolftrak to dwa zupełnie różne światy. Stormtrak to pick-up klasy premium o wyróżniającej się stylistyce i wyposażeniu. Jest przeznaczony dla klientów ceniących sobie wyjątkowe możliwości i bogate wyposażenie służące zaspokojeniu potrzeb związanych z pracą i aktywnym stylem życia. Wolftrak to odważnie wyglądający, wytrzymały pick-up zaprojektowany z myślą o klientach, którzy pracują w terenie i oczekują doskonałych właściwości na bezdrożach, ale bez uszczerbku dla komfortu i atrakcyjności samochodu.

Ranger Stormtrak – potęga natury

Nowy Ranger Stormtrak bazuje na serii Ranger Wildtrak,. Oferuje jednak wyższy poziom wyposażenia z dodatkowymi funkcjami zwiększającymi komfort i z unikalnym wykończeniem. Aby zapewnić ekskluzywność tego samochodu, powstanie limitowana seria pojazdów. Będą dostępne w wersji Double Cab, zapewniającej przestronne tylne siedzenia lub Super Cab, z większą powierzchnią ładunkową.

ZOBACZ TAKŻE
Samochody niedostępne w Polsce - Ford Escort. Znany, ale nie do końca

Wszystkie modele Ranger Stormtrak są wyposażone w najwyższej klasy 2–litrowy silnik wysokoprężny EcoBlue Bi turbo o mocy 213 KM. Jego maksymalny moment obrotowy to natomiast 500 Nm. Standardowy układ napędu na cztery koła ma zapewniać pewne prowadzenie w terenie. Zaawansowana, 10–biegowa automatyczna skrzynia biegów zadbać ma natomiast o płynną i bezstresową jazdę.

Samochód ma 1 tonę ładowności i 3500 kg maksymalnej masy holowanej przyczepy, jak w Wildtraku. 

Efektowny kolor nadwozia Rapid Red jest zarezerwowany właśnie dla Rangera Stormtrak. Towarzyszy mu ekskluzywna czerwona wkładka we wlocie powietrza wzmacniająca muskularną stylizację przodu pojazdu. Reflektory przednie są wykonane w technice LED, a solidne elementy chroniące podwozie, będące wyposażeniem standardowym tej wersji, zapewniają dominującą prezencję na drodze. Dostępne są również opcje kolorów nadwozia Frozen White i Blue Lightning.

Mocny wygląd Rangera Stormtrak podkreślają ekskluzywne grafiki na masce i na bokach nadwozia, grube trójwymiarowe plakietki oraz czarny tylny zderzak i sportowe orurowanie.

Ranger Wolftrak – oswajanie dzikiej przyrody

Ranger Wolftrak jest przeznaczony dla klientów, którzy oczekują solidnych zdolności terenowych i śmiałego, bezkompromisowego wyglądu zewnętrznego. Wolftrak bazuje na serii Ranger XLT i jest napędzany 2 litrowym silnikiem wysokoprężnym EcoBlue o mocy 170 KM. Pojazd będzie do wyboru z 6–biegową manualną albo 10 biegową automatyczną skrzynią biegów. 

ZOBACZ TAKŻE
Ford Rotunda - niesamowita historia i przykry koniec legendarnego obiektu

Załączany system napędu na cztery koła z funkcją zmiany biegów pod obciążeniem, elektronicznie blokowany tylny mechanizm różnicowy i terenowe opony należą do wyposażenia standardowego, umożliwiając jazdę w trudnych warunkach terenowych. Niskie przełożenie napędu na cztery koła poprawia natomiast możliwości pokonywania stromych wzniesień i grząskich nawierzchni.

Ford przewiduje, że Ranger Wolftrak będzie cieszył się dużym zainteresowaniem klientów z branży rolniczej, leśnej i turystycznej. Podobnie jak Stormtrak, pojazd oferuje ładowność 1 tony i maksymalną masę holowanej przyczepy 3500 kg. 

Sportowe, wydłużone orurowanie skrzyni ładunkowej, dostępne wyłącznie w Rangerze Wolftrak, nadaje mu surowego wyglądu, ułatwia montaż akcesoriów oraz mocowanie ładunku. Kolor nadwozia Conquer Grey podkreśla muskularność pick-upa. Współgra też zresztą z czarnym matowym wlotem powietrza, osłonami podwozia i 17 calowymi czarnymi obręczami kół.

Charakterystyczny styl tego pick-upa uzupełniają przyciemnione plakietki Wolftrak i plastikowe stopnie boczne. Samochód dostępny jest również w kolorze Sea Grey.

Ranger Stormtrak i Wolftrak. Kiedy w salonach Forda?

Nowe limitowane edycje Rangera zaczną pojawiać się w salonach od października 2021 roku.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama