Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody użytkowe

Nissan przedstawił nowego kombivana. Townstar tylko z benzyną i prądem

Nissan przedstawił nowy kompaktowy lekki samochód użytkowy (LCV) pod nazwą Townstar. To następca modelu e-NV200, który będzie oferowany w wersji benzynowej i elektrycznej.

Opublikowano

w dniu

nissan townstar
Fot. Nissan

Bez Diesla w ofercie

Nowy Townstar będzie dostępny z dwoma układami napędowymi, zarówno w wersji dostawczej, jak i osobowej. Wersja benzynowa oferowana będzie z silnikiem o pojemności 1,3 litra zapewniającym maksymalnie 130 KM i 240 Nm momentu obrotowego.

Zbudowany z wykorzystaniem doświadczenia zdobytego przez Nissana w segmencie elektrycznych lekkich samochodów użytkowych Townstar zostanie z kolei wyposażony w akumulator o pojemności 44 kWh oraz zaawansowane rozwiązania technologiczne, takie jak inteligentne zarządzanie energią oraz wydajny system chłodzenia akumulatora. Nowy model zaoferuje moment obrotowy na poziomie 245 Nm i 285 km zasięgu (dane zostaną potwierdzone po uzyskaniu homologacji). Townstar zastąpi w gamie Nissana model e-NV200.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Nissan Leaf e+ 62 kWh Tekna 217 KM - (pod)miejski przecinak

Japoński producent nie planuje natomiast modelu w wersji z silnikiem wysokoprężnym. 

nissan townstar

Najnowsze technologie zwiększające bezpieczeństwo i system informacyjno-rozrywkowy

Townstar wzbogaca ofertę lekkich samochodów użytkowych Nissana o pakiet ponad 20 nowych technologii.

Dzięki licznym rozwiązaniom z zakresu bezpieczeństwa i zaawansowanym funkcjom wspomagającym kierowcę, takim jak system zabezpieczenia przed podmuchami wiatru bocznego (Side Wind Assist) i kołysaniem przyczepy (Trailer Sway Assist), nowy Townstar ma zapewniać poczucie bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy. Warto zwrócić uwagę na inteligentny system hamowania awaryjnego z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów oraz manewrowania na skrzyżowaniach, a także system automatycznego parkowania i inteligentny tempomat.

Nissan po raz pierwszy wprowadzi system kamer 360º (Around View Monitor – AVM) w segmencie kompaktowych samochodów użytkowych. Wykorzystując zestaw odpowiednio rozmieszczonych kamer system wyświetla pełen obraz dookoła samochodu, zapewniając kierowcy komfort bezstresowego parkowania w przestrzeni miejskiej.

ZOBACZ TAKŻE
SUV do 30 tys. złotych - którego warto kupić? Oto 9 ciekawych propozycji

Klienci decydujący się na elektryczną odmianę modelu Townstar będą mogli również korzystać z innowacyjnego, zaawansowanego systemu wspomagania kierowcy ProPILOT. Pomagając kierowcy podczas jazdy po autostradzie, funkcja ta umożliwia automatyczne zwalnianie do pełnego zatrzymania i przyspieszanie poprzez podążanie za pojazdem poprzedzającym, a także utrzymywanie samochodu pośrodku pasa ruchu, nawet na łagodnych łukach.

Wymienione usługi w elektrycznym Nissanie Townstar wyświetlane będą na 8-calowym ekranie dotykowym. Będzie on połączony z 10-calowym cyfrowym panelem zegarów znajdującym się na wprost kierowcy.

nissan townstar

Nowoczesna stylistyka nadwozia i wnętrza

Zaprojektowany na płycie podłogowej CMF-CD, nowy Townstar zbudowano od podstaw z myślą o funkcjonalności. Nową „miejską gwiazdę” w wersji dostawczej opracowano tak, aby idealnie zaspokoić potrzeby klientów, m.in. małych i średnich przedsiębiorców. Poszukują oni zarówno wszechstronności, wygody i odpowiedniej przestrzeni ładunkowej, jak i nowoczesnych rozwiązań, takich jak system automatycznego parkowania, jakże przydatny podczas jazdy w mieście.

Wersja pasażerska nowego Nissana Townstar będzie idealnym kompanem rodzinnych podróży dzięki łącznej pojemności nawet 775 litrów przestrzeni bagażowej. Nie zabraknie także funkcji wspierających bezpieczeństwo. To m.in. przypominanie o zapięciu pasów, automatyczny system hamowania awaryjnego, asystent utrzymania pasa ruchu, system wykrywania pojazdów znajdujących się w martwym polu czy system rozpoznawania znaków drogowych.

ZOBACZ TAKŻE
Nowe pick-upy w Polsce - co oferuje rynek? Dziewięć dostępnych modeli

W pełni elektryczny, nowy Townstar nawiązuje wyglądem do estetyki modelu Ariya. W projekcie uwzględniono charakterystyczne reflektory LED oraz aerodynamiczną osłonę przednią, łączącą szlachetny ornament Kumiko i charakterystyczny dla marki motyw litery V ze światłami do jazdy dziennej.

Również benzynowa wersja nowego modelu wyróżnia się wyrazistym, dynamicznym wyglądem dzięki specjalnemu wzornictwu przodu nadwozia. Zawarto w nim zintegrowane „kurtyny powietrzne”, które optymalizują przepływ powietrza wokół zderzaka przedniego i przednich kół. Dzięki temu zmniejszono opór aerodynamiczny przy jednoczesnej optymalizacji zasięgu samochodu i zużycia paliwa.

nissan townstar wnętrze

Elastyczne rozwiązanie dla biznesu

Liczne możliwości konfiguracji sprawiają, że nowy Townstar ma być, komfortowym i efektywnym partnerem w biznesie. Dzięki przestrzeni ładunkowej o pojemności do 3,9 m3 z uchylną przegrodą, nowy kompaktowy samochód dostawczy zapewnia możliwość przewozu dwóch europalet i ładowność na poziomie 800 kg. Aby dostosować się do wymagań różnego rodzaju firm, wysokowydajne układy napędowe umożliwiają holowanie ładunku o masie do 1500 kg.

Dostęp do przestrzeni ładunkowej ułatwiają duże boczne drzwi przesuwne, które czynią rozładunek samochodu niezwykle prostym. Z tyłu klient będzie miał możliwość wyboru pomiędzy otwieranymi pod kątem 180 stopni drzwiami 60/40 lub klasyczną klapą. We wnętrzu znajdą się natomiast przemyślane rozwiązania do przechowywania i przewozu towarów, a także specjalna przestrzeń na pokładowe narzędzia biurowe.

Oceń nasz artykuł!

The requested resource was not found on this server.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama