Oficjalnie: Dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie wyścigu już od tego weekendu
Nasze social media

Motorsport

Oficjalnie: Dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie wyścigu już od tego weekendu

W ostatnich dniach dużo mówiło się o dodatkowym punkcie za najszybsze okrążenie w wyścigu, teraz mamy jednak do czynienia z oficjalnymi informacjami. Zasada wejdzie w życie już od wyścigu o GP Australii w najbliższy weekend.

Opublikowano

w dniu

Fot. Mercedes-AMG Petronas Motorsport F1 Team

Wiele na ten temat pisaliśmy już w piątek: Dodatkowy punkt za najszybsze okrążenie w wyścigu coraz bliżej. Teraz F1 potwierdziła, że dodatkowe “oczko” za najszybsze okrążenie w wyścigu będzie dotyczyć tylko kierowców, którzy ukończą zmagania na punktowanej pozycji i będzie doliczane zarówno do klasyfikacji kierowców, jak i konstruktorów.

Jeśli najszybsze okrążenie w wyścigu padnie łupem kierowcy, który zajął jedenaste albo niższe miejsce, dodatkowy punkt nie zostanie przyznany nikomu.

System oczywiście w założeniu ma zwiększyć atrakcyjność wyścigów – kierowcy znajdujący się w czołowej “10” będą mieli dodatkowy bonus do zgarnięcia, a ci poza punktowanymi miejscami swoim najszybszym okrążeniem mogą uniemożliwić zdobycie dodatkowego punktu rywalowi, z którym np. rywalizują w klasyfikacji konstruktorów. Potencjalnie to więc 21 dodatkowych punktów, choć w praktyce może ich być mniej. 

Reklama

Facebook

Reklama
Reklama