Nasze profile w mediach społecznościowych

Biznes

Znamy plany Mitsubishi co do Europy. Marka wprowadzi nowe modele

Już w kwietniu bieżącego roku polski oddział Mitsubishi Motors planuje premierę nowego modelu Mitsubishi Eclipse Cross PHEV. Dalszy rozwój japońskiej marki w Polsce wesprą także premiery nowych modeli, które zadebiutują w naszym kraju w 2023 roku.

Opublikowano

w dniu

Mitsubishi Eclipse Cross FL (plany Mitsubishi)
Fot. Mitsubishi

Informacje o najnowszej strategii japońskiej marki cieszą. Tym bardziej, że jeszcze kilka miesięcy temu czarne chmury wisiały bowiem nad przyszłością Mitsubishi w Europie. Z komunikatu japońskiej firmy wynikało bowiem, że Mitsubishi Motors zamraża wprowadzanie nowych modeli w Europie. W ofercie miały pozostać tylko obecnie dostępne modele. Najwidoczniej plany Mitsubishi uległy zmianie a sama Europa wydaje się wciąż uchodzić za ważny dla tej marki rynek. Oznacza to zatem, że doczekamy się nie tylko zmodernizowanego Eclipse Crossa, ale też nowego Outlandera, który miał niedawno swoją premierę.

ZOBACZ TAKŻE
Mitsubishi nie wprowadzi nowych modeli do Europy. Co dalej?

Premiera Eclipse Cross PHEV już 27 kwietnia 2021 – najnowsze plany Mitsubishi

Eclipse Cross PHEV to samochód dla osób, które dbają o środowisk. Dla indywidualistów, którzy pragną wyróżnić się w tłumie i poczuć wyjątkowy komfort podróżowania hybrydą plug-in. Nowe wnętrze z powiększonym bagażnikiem oferuje bogate wyposażenie dla wymagających klientów segmentu premium – na liście wyposażenia znajdują się m.in. tempomat adaptacyjny z radarem, BSW, RCTA,  podgrzewana kierownica, head–up display, wyświetlacz SDA z interfejsami CarPlay i Android Auto oraz nawigacją TomTom, a także skórzana tapicerka i elektrycznie sterowane fotele.

ZOBACZ TAKŻE
Mitsubishi Eclipse Cross przeszło modernizację. Jest też hybryda

Największym wyróżnikiem nowego modelu Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest bowiem unikatowy napęd 4×4. Jest on elektryczny i hybrydowy z możliwością szybkiego ładowania – w 25 minut – prądem stałym do 80% pojemności baterii z publicznych ładowarek. Auto napędzają 2 silniki elektryczne umieszczone przy przedniej i tylnej osi. Silnik spalinowy służy głównie do ładowania baterii oraz wsparcia napędu elektrycznego.

Eclipse Cross PHEV – korzystanie ze sprawdzonych wzorców

Podobnie, jak samochody elektryczne, Eclipse Cross PHEV nie ma skrzyni biegów, lecz przekładnię jednobiegową, co gwarantuje płynne przyspieszanie bez szarpnięć wywoływanych zmianą przełożeń. Warto przypomnieć, że technologia hybrydowa PHEV Mitsubishi jest najchętniej wybieraną w Europie i Polsce w 2020 roku. Outlander PHEV to najlepiej sprzedający się model typu plug-in.

Pojemna bateria pozwala na pokonanie do 45 km w zeroemisyjnym trybie elektrycznym EV. Pełen zasięg auta to około 600 km. Koszt przejechania standardowych 100 km może zaś być nawet 3 krotnie niższy w porównaniu z wersją spalinową. Pokładowe gniazdo 220V o mocy 1500W pozwala zasilać urządzenia zewnętrzne, zmieniając pojazd w magazyn energii. Z napędu 4×4 S-AWC można korzystać także w trybie EV. Inaczej, niż u konkurencji – napęd na 4 koła może działać bez włączonego silnika spalinowego.

ZOBACZ TAKŻE
Nowe Mitsubishi Outlander już jest. Bogate zmiany i wyższa jakość

Mitsubishi Eclipse Cross PHEV jest oferowane z 5-letnią gwarancją (do 100 000 km) na cały samochód. Dochodzi do tego 5-letni, nielimitowany przebieg Mitsubishi Assistance Package. Jest też 8 lat gwarancji (do 160 000 km) na baterię trakcyjną ładowaną z gniazdka.

Nowe modele w 2023 roku – plany Mitsubishi

Kolejne nowe modele, z najważniejszych segmentów europejskiego rynku, będą efektem współpracy marki Mitsubishi z koncernem Renault. Powstaną w europejskiej fabryce francuskiego członka Sojuszu. Będą oparte na tych samych platformach, ale z różnicami charakteryzującymi Mitsubishi.

Współpraca z Grupą Renault jest częścią reformy biznesowej w Europie, w ramach której MMC tworzy nową linię modelową na Starym Kontynencie. To pragmatyczne rozwiązanie, dzięki któremu Mitsubishi Motors uzupełni własną gamę modeli o aktualne, wyprodukowane na Starym Kontynencie europejskie produkty, dobrze dopasowane do wymagań europejskich klientów, które spełniają najnowsze regulacje Unii Europejskiej, w tym normy emisji.

Nowe Mitsubishi Outlander

Mitsubishi Outlander 2022

Rozszerzenie gamy modeli poprzez dodanie do wprowadzonego właśnie na rynek Mitsubishi Eclipse Cross PHEV nowych propozycji pozwoli Mitsubishi Motors być bardziej konkurencyjnym na rynku. Te działania będą jednocześnie uzupełnieniem bieżącej obsługi posprzedażnej oraz sprzedaży części zamiennych i akcesoriów.

Nowe modele pojawią się w polskiej sieci autoryzowanych dilerów Mitsubishi  w 2023 r.

Decyzja o wprowadzeniu do sprzedaży w Polsce nowych modeli Mitsubishi, które powstaną w ramach strategii rozwijania marki na Starym Kontynencie, jest wielkim komplementem pod adresem polskiego rynku, jego potencjału i dobrym prognostykiem rozwoju Mitsubishi Motors w naszym kraju. Ten wybór jest konsekwencją naszych dotychczasowych wyników i dużej grupy wiernych klientów, którzy wysoko oceniają procesy sprzedaży i poziom usług świadczonych przez autoryzowane stacje obsługi Mitsubishi Motors w Polsce. Cieszymy się z tego sukcesu, który motywuje zarówno nasz zespół, jak i sieć dilerów do dalszej wytężonej pracy na rzecz naszych klientów – podsumował dyrektor operacyjny polskiego oddziału Mitsubishi Motors Piotr Szewczyk.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Reklama