Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Bugatti sprzedało najdroższy samochód na świecie. Podobno kupił go Cristiano Ronaldo

Bugatti potwierdziło, że znalazło nabywcę jedynego na świecie La Voiture Noire. Choć francuska marka tego nie ujawnia, samochód podobno trafi w ręce Cristiano Ronaldo. Cena? Blisko 72 miliony złotych.

Opublikowano

w dniu

Bugatti La Voiture Noire
Fot.: Bugatti

Samochód jest stylizowany na Bugatti Type 57 SC Atlantic, którego cztery egzemplarze zostały zbudowane w latach 1936-1938. La Voiture Noire jest napędzany przez 8-litrowy turbodoładowany silnik W16, ma 1500 KM, 1600 Nm i może osiągnąć prędkość 420 kilometrów na godzinę. Przyspieszenie od 0 do 100 km zajmuje mu natomiast niecałe 2,5s.

Francuska firma słynąca z luksusowych samochodów zbudowała tylko jeden egzemplarz, który jest hołdem dla 110. rocznicy założenia marki. Prototyp został zaprezentowany szerszej publiczności po raz pierwszy na tegorocznych targach Geneva Motor Show. 

Firma już w marcu potwierdziła, że znalazła kupca na swój produkt, jednak odmówiła podania jego tożsamości. W komunikacie poinformowano jedynie, że kupiec jest zafascynowany Bugatti Type 57 SC Atlantic, dlatego zdecydował się na zakup.

Według wcześniejszych doniesień, samochód został kupiony przez byłego prezesa Volkswagen Group Ferdinanda Piecha, ale teraz hiszpańska “Marca” doniosła, że faktycznym nabywcą jest słynny piłkarz. Bugatti wyceniło auto na 11 mln euro, jednak po opłaceniu wszystkich podatków kwota wzrosła do 16,7 mln euro, czyli niemal 72 mln zł. 

Co ciekawe, nowy właściciel nie będzie w stanie prowadzić samochodu do 2021 r. Francuska firma nadal musi sfinalizować pewne drobne szczegóły dotyczące prototypu.

Ronaldo ma flotę luksusowych samochodów, która podobno zawiera Mercedesa C-klasę Sport Coupe, Rolls-Royce ‘a Phantoma, Ferrari 599 GTO, Lamborghini Aventadora LP700-4, Astona Martina DB9, McLarena MP4 12C czy Bentleya Continentala GTC Speed. Niecałe dwa lata temu piłkarz pochwalił się na Instagramie zakupem Bugatti Chirona, więc La Voiture Noire z pewnością doskonale odnajdzie się w garażu Portugalczyka.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
ReklamaReklama