Nasze profile w mediach społecznościowych

Samochody

Pełnowymiarowa Honda Civic Type R z klocków Lego (video)

Ponad 320 000 elementów – tyle potrzeba było do stworzenia pełnowymiarowej Hondy Civic Type R z klocków Lego. To kolejny tego typu projekt w ostatnim czasie.

Opublikowano

w dniu

Cała akcja miała związek z premierą programu “Lego Masters” w australijskiej telewizji, w którym osiem par fanatyków tej duńskiej marki walczy w różnych konkurencjach. Z jej okazji dziewięciu budowniczych przez łącznie ponad 1 300 godzin budowało słynny model japońskiego producenta.

Pod klockami znalazła się stalowa rama, która w znaczący sposób wspiera to niezwykłe dzieło. Twórcy zamontowali w samochodzie także światła, które można uruchomić za pomocą specjalnej aplikacji na iPadzie.

Lider tego projektu, Ryan McNaught, przyznał, że praca nad nim zupełnie pochłonęła cały zespół budowniczych, a najlepsza zabawa była przy tych najmniejszych szczegółach. Najtrudniejszymi elementami konstrukcji były wycieraczki ze względu na ich kruchość oraz tylny spoiler, który potrzebował wsparcia stalowej ramy.

Klockowy model Type R będzie oczywiście promował markę na różnego rodzaju wydarzeniach w Australii.

Honda to kolejna marka, która zdecydowała się na promocję poprzez klocki Lego. Miesiąc temu uczynił to McLaren, o czym pisaliśmy tutaj: Pełnowymiarowy McLaren Senna z klocków Lego. Czyste szaleństwo!, a w zeszłym roku Lego z Bugatti zbudowało z klocków jeżdzącą replikę Chirona.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama