Connect with us

Czego szukasz?

Samochody użytkowe

Niemcy zrobili „dostawczego hot hatcha”. Oto VW Transporter 6.1 Sportline

Już na wstępie trzeba przyznać, iż jest to niecodzienny widok. Co ciekawe, odpowiadają za niego „stateczni” Niemcy – VW Transporter 6.1 Sportline to coś więcej niż pakiet modyfikacji wizualnych.

VW Transporter T6.Sportline

Na rynkach europejskich Volkswagen Transporter 6.1 jest popularnym, wielofunkcyjnym vanem. Nie spodziewaliśmy się jednak, że za konwersję na „hot hatcha” odpowiedzialny będzie sam niemiecki producent! Co więcej, powstały w efekcie VW Transporter 6.1 Sportline to nie tylko pakiet dodatków wizualnych. Modyfikacje wykraczają bowiem znacznie poza aspekty związane z odbiorem wzrokowym. Co prawda, nieraz już widzieliśmy różne ciekawe konwersje samochodów użytkowych, jednak bardzo rzadko pochodziły one bezpośrednio od producenta.

Volkswagen Transporter T6.1 Sportline – „dostawczy hot hatch”

Oczywiście modyfikacje wizualne odgrywają w przypadku niemieckiego dostawczaka ważną rolę. VW Transporter 6.1 Sportline otrzymał m.in. większe koła z lakierowanymi na czarno 18-calowymi felgami, czerwone akcenty na nadwoziu w postaci np. czerwonej listwy na atrapie chłodnicy czy wieńczący klapę bagażnika tylny spoiler dachowy. Ponadto dział Sportline obniżył aż o 30 mm prześwit Transportera.

Volkswagen Transporter T6.1 Sportline

Kilka zmian pojawiło się także w kabinie. VW Transporter 6.1 Sportline posiada pokryte skórą Nappa siedzenia o strukturze plastra miodu z zamszowym wykończeniem. Pojawił się też pełen pakiet technologii, wśród których znalazły się systemy asystujące czy zestaw wirtualnych zegarów. Fotele wyposażono ponadto w podgrzewanie, a także zastosowano lepszy system car audio oraz lepszy układ nawigacji Discover Media. Zestaw systemów bezpieczeństwa i asystentów kierowcy obejmuje adaptacyjny tempomat, automatyczne hamowanie awaryjne, przednie i tylne czujniki parkowania oraz kamerę cofania.

ZOBACZ TAKŻE
Pionier elektromobilności: Volkswagen T2 Elektro transporter

Autorem modyfikacji jest… sam producent

Oprócz tego Volkswagen obejmuje dodatkowe ulepszenie swojego „dostawczego hot hatcha”. Mowa tu o pakiecie Sportline Black Edition, który oferuje jeszcze więcej czarnych akcentów, m.in. w postaci ciemnych szyb, matowych czarnych listw bocznych oraz „ekskluzywnego”, ale jeszcze nie nazwanego koloru felg. Dodano też naklejki z napisem Black Edition na progach. Auto wyposażono też w zmodernizowane zawieszenie Coilover Eibach.

Żadnych ulepszeń nie ma natomiast pod maską. Nadal więc mamy do czynienia z topowym dieslem 2.0 BiTDI o mocy 204 i maksymalnym momencie obrotowym 500 Nm. Moc trafia na przednie koła za pośrednictwem 7-biegowej przekładni dwusprzęgłowej DSG. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 8,9 sekundy. 

VW Transporter 6.1 Sportline występuje zarówno w wersji furgon, jak i osobowej, z długim lub krótkim rozstawem osi. Jego ceny startują z pułapu 42 940 funtów, a pakiet Sportline Black Edition z poziomu 49 450 funtów.

5/5 (liczba głosów: 1)
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama