Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Marcin Budkowski ekspertem Viaplay w Polsce. Debiut już przy okazji startu sezonu

Marcin Budkowski będzie w sezonie 2023 ekspertem Viaplay od Formuły 1. Platforma VOD właśnie potwierdziła angaż byłego szefa ekipy Alpine w F1 przy okazji wybranych wyścigów.

marcin budkowski f1 viaplay
Fot. Viaplay

Kim jest Marcin Budkowski?

Jak można dowiedzieć się ze specjalnej grafiki na Twitterze, Marcin Budkowski jest ostatnim elementem układanki Viaplay w kontekście nadchodzącego sezonu Formuły 1. Oznacza to, że nie mamy spodziewać się kolejnych ogłoszeń. Z treści informacji wynika, że Budkowski nie będzie stałym ekspertem, a będzie pojawiał się w studiu przy okazji wybranych wyścigach. Usłyszymy go m.in. przy okazji inauguracji sezonu w Bahrajnie.

Przypomnijmy, że Marcin Budkowski to były dyrektor wykonawczy i szef zespołu Alpine w F1. Tę ostatnią funkcję pełnił w sezonie 2021. Wcześniej przez niemal trzy lata zarządzał fabryką zespołu w Enstone. Z Formułą 1 jest jednak związany już od ponad 20 lat. Swoją karierę rozpoczął bowiem już w 2001 roku jako aerodynamik w Prost GP.

W latach 2002-2007 pracował w Ferrari, a następnie przeniósł się do McLarena. Pracował tam na różnych stanowiskach aż do 2014 roku, przez ostatnie trzy lata będąc szefem aerodynamiki. Następnie został zatrudniony w FIA. Pod koniec swojej pracy, w 2017 roku, został szefem działu technicznego Formuły 1. 

13 osób od Formuły 1 w Viaplay

Budkowski to 13 osoba, która będzie pojawiała się w Viaplay w związku z Formułą 1. Pozostałe 12 to oczywiści etatowi dziennikarze, reporterzy, komentatorzy i eksperci. W redakcji znaleźli się bowiem: Mikołaj Sokół, Maciej Jermakow, Aldona Marciniak, Paweł Baran, Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński, Michał Gąsiorowski, Robert SmoczyńskiKamila Kotulska oraz Patryk Sokołowski.

Przypomnijmy, że poza Formułą 1 Viaplay ma także prawa transmisyjne do Formuły 2 i Formuły 3 oraz wielu innych serii wyścigowych. To przede wszystkim IndyCar, IMSA oraz DTM, ale na platformie VOD można także oglądać Ferrari Challenge oraz Nurburgring 24h. Jest więc niemal pewne, że redakcja F1 Viaplay będzie wykorzystywana do różnych zadań.

Poza transmisjami ze wszystkich sesji na torze, Viaplay przygotuje także autorskie materiały na temat „królowej sportów motorowych”. Na teraz wiadomo, że na pewno będzie specjalny magazyn o F1, który będzie miał swoją premierę w niedzielę po przedsezonowych testach F1. 

Sprawdźcie również:

Reklama