Czego szukasz?

Formuła 1

Zaskakujący wybór. Giovinazzi z nagrodą Bandiniego

Kierowca Alfy Romeo, Antonio Giovinazzi, został tegorocznym laureatem nagrody Lorenzo Bandiniego.

Antonio Giovinazzi (2019)
Fot. Alfa Romeo Racing / Antonio Giovinazzi

Przypomnijmy – Lorenzo Bandini to włoski kierowca, który zginął tragicznie podczas wyścigu F1 o GP Monako w 1967 roku. Jego największym sukcesem w sportowej karierze jest wygranie 24-godzinnego wyścigu w Le Mans.

W 1992 roku miasto, w którym się urodził – Brisighella – powołało nagrodę pod imieniem tego kierowcy. Jest ona przyznawana corocznie za postępy w rozwoju sportowym i ducha walki okazywanego na torze. 

W przeszłości nagrodę tę odbierali m.in. Lewis Hamilton, Fernando Alonso, Michael Schumacher, Nico Rosberg, Kimi Räikkönen czy Sebastian Vettel. Rok temu jej laureatem był Valtteri Bottas.

Nie zdziwiłoby nas więc, gdyby w tym roku otrzymał ją Charles Leclerc, Lando Norris czy Alexander Albon. Zupełnie niespodziewanie statuetka trafi jednak w ręce Antonio Giovinazziego, który w tym sezonie jako jeden z trzech kierowców nie zdobył jeszcze ani jednego punktu w mistrzostwach (pozostałymi sa oczywiście zawodnicy Williamsa).

Włoch otrzyma ją podczas specjalnej gali w sobotę, zaraz po tym jak poprowadzi bolid Alfy Romeo na publicznej drodze z Plazza del Popolo w Faenzie do Piazza Carducci w Brisighelli (kilkanaście kilometrów). Na trasie spodziewanych jest 15 000 fanów, którzy następnie będą mogli obejrzeć z bliska samochód F1, bowiem pozostanie on w Brisighelli do końca dnia.

Oprócz 25-letniego kierowcy nagrody otrzymają również inni członkowie Alfa Romeo Racing: dyrektor techniczny Simone Resta, szef działu inżynierów Xevi Pujolar czy szef aerodynamiki Jan Monchaux. Nagrody są wyrazem uznania dla niesamowitej pracy i postępu wykonanego przez całą stajnię z Hinwil w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama