Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Drugie zaskoczenie. Jasiek Olejniczak w redakcji F1 Viaplay

Viaplay ogłosiło kolejnego dziennikarza, który będzie pracował przy Formule 1. Tym razem to Jan Olejniczak, który może być nieznany szerszej publiczności.

jasiek olejniczak viaplay
Fot. Viaplay

Kim jest Jasiek Olejniczak?

Jasiek Olejniczak to jak dotąd drugie zaskoczenie w redakcji F1 Viaplay, tuż po Pawle Baranie. Poza tym mieliśmy bowiem głównie ogłoszenia dziennikarzy związanych z Eleven Sports albo wcześniej współpracujących już z Viaplay.

Jan Olejniczak jest znany przede wszystkim z prowadzenia podcastu „CoDrive.pl” z Aldoną Marciniak i Cezarym Gutowskim. Dziennikarz był związany z projektem do czerwca 2022 roku, a jego miejsce zajął Max Kapłon.

Obecnie jest dziennikarzem Polskiego Radia. Występuje głównie w Polskim Radiu Kierowców oraz Programie IV Polskiego Radia. Zazwyczaj jako prowadzący audycje, ale czasu do czasu występuje także jako gość i ekspert w audycjach innych dziennikarzy.

Przez lata był związany z kartingiem – zarówno jako zawodnik, jak i dziennikarz publikujący choćby w magazynie „Polski Karting”. Pracował także w studenckim Radiu Kampus jako dziennikarz i wydawca. Poza tym prowadzi swój kanał na YouTube, który nie jest jednak przesadnie popularny – obecnie subskrybuje go 1,1 tys. osób. 

ZOBACZ TAKŻE
F1 w Viaplay - wszystko, co powinniście wiedzieć. Redakcja, ceny, gdzie najlepiej kupić

Kompletowanie redakcji F1 Viaplay dobiega końca

Viaplay ogłosiło już ośmiu współpracowników w związku z przejęciem praw transmisyjnych do Formuły 1 w Polsce, więc zdaje się, że redakcja będzie większa niż początkowo zakładaliśmy i liczyć będzie ok. 10 osób. Poza Olejniczakiem do tej pory potwierdzono angaż Mikołaja Sokoła, Macieja Jermakowa, Aldony Marciniak, Pawła Barana, Bartosza Budnika i Bartosza Pokrzywińskiego oraz Michała Gąsiorowskiego

Po tak nieoczywistym angażu kolejnym do ogłoszenia będzie zapewne Robert Smoczyński, a więc współtwórca bloga sokolimokiem.com, który jest oczywiście znany z Eleven Sports. Pełnił tam rolę eksperta w studiu oraz reportera podczas weekendów wyścigowych. Spodziewać możemy się także angażu Cezarego Gutowskiego, który zamieścił planszę z reklamą Viaplay na samym początku jednego ze swoich ostatnich filmów, a w opisie zamieścił link do platformy. Oczywiście, może być to także zwykła wspólpraca reklamowa.

Przypomnijmy, że Viaplay transmitować będzie nie tylko Formułę 1, ale także F2 i F3. Sezon Formuły 1 w Viaplay rozpocznie się natomiast już w lutym. Platforma będzie bowiem transmitować wspomniane przedsezonowe testy, które odbędą się pod koniec miesiąca w Bahrajnie. W jej bibliotece pojawia się także coraz więcej pozycji związanych z „królową sportów motorowych”. Dzieje się tak zresztą m.in. dzięki oficjalnej współpracy z Maxem Verstappenem.

Reklama