Connect with us

Są potencjalni kupcy Williamsa. Trzy głośne nazwiska

Trzy głośne nazwiska są w grze o przejęcie zespołu wyścigowego Williamsa, który jest nie tylko w kryzysie sportowym, ale i w sporym dołku finansowym.

Opublikowano

w dniu

George Russell WIlliams FW43 Barcelona
Fot. Williams Racing

Sprzedaż Williamsa. Michael Latifi liderem wyścigu o przejęcie zespołu

O sprawie poinformowała włoska “La Gazzetta dello Sport”. Donosi ona, że liderem w wyścigu o przejęcie kontroli nad zespołem Williamsa jest ojciec Nicholasa Latifiego. Mario Salvini twierdzi, że miliarder Michael Latifi już pożyczył brytyjskiemu zespołowi 22 mln euro w związku z kryzysem koronawirusowym. Kredyt rzekomo zabezpieczono muzeum Williamsa z wszystkimi jego eksponatami. 

ZOBACZ TAKŻE
Najgorsze zespoły F1 w historii. Różne przepisy na porażkę?

Kariera syna jest dla niego ważna, ale on spogląda na ten sport szerzej – uważa Salvini. Kanadyjczyk ma także udziały w McLarenie, a jego głównym biznesem jest Sofina Foods, producent przetworzonych produktów zwierzęcych, głównie mrożonek.

W grze po raz kolejny pojawia się także opcja rosyjska

Drugim nazwiskiem, o którym rzekomo jest głośno w związku z przejęciem Williamsa jest… ojciec innego kierowcy wyścigowego, Nikity Mazepina. Dmitrij Mazepin jakiś czas temu chciał przejąć kontrolę nad zespołem Racing Point, ale ostatecznie do niego nie doszło. Co ciekawe, plotki o przejęciu Williamsa przez Mazepina pojawiły się już ponad rok temu. Wtedy brzmiały one jak nieśmieszny żart, jednak teraz w związku z dramatyczną sytuacją legendarnej brytyjskiej stajni mogą się one ziścić. 

ZOBACZ TAKŻE
F1 2020: Zwiastun poświęcony Michaelowi Schumacherowi robi wrażenie!

Syn rosyjskiego oligarchy jest zawodnikiem zespołu Hitech GrandPrix w Formule 2. W ostatnich dwóch latach Mazepin regularnie startował w tej serii wyścigowej, jednak bez większych sukcesów.

Sprzedaż Williamsa. Najgorszy kierowca w historii F1 kolejną z opcji

Trzecim potencjalnym nabywcą Williamsa jest Chanoch Nissany, izraelski przedsiębiorca. Znane nazwisko? Tak, to ojciec Roya Nissany’ego, który jest kierowcą testowym Williamsa w sezonie 2020 i brał już udział w oficjalnych sesjach.

ZOBACZ TAKŻE
Właściciel IndyCar potwierdza. Ferrari wciąż zainteresowane serią

Według “La Gazzetta dello Sport“, Chanoch Nissany jest poważaną osobą w Izraelu i mógłby liczyć na duże finansowe wsparcie ze strony państwowych spółek. 

Co ciekawe, Chanoch Nissany często wskazywany jest jako jeden z najgorszych kierowców w historii F1. Izraelczyk wziął bowiem udział w dwóch sesjach testowych, a także był kierowcą testowym Minardi w 2005 roku.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama