Connect with us

Czego szukasz?

Motorsport

Koniec Saubera w F1. Stajnia z Hinwil zmieniła nazwę

To już oficjalne. Zespół występujący do tej pory pod nazwą Alfa Romeo Sauber w sezonie 2019 zaprezentuje się kibicom jako Alfa Romeo Racing.

Długoletnia współpraca między Sauberem a sponsorem tytularnym Alfa Romeo została zainicjowana rok temu. W ciągu ostatniego roku zespół nieustannie się rozwijał i zakończył mistrzostwa na 8. miejscu, podczas gdy w sezonie 2017 był „czerwoną latarnią” mistrzostw. Teraz współpraca została rozszerzona, choć w kwestiach własnościowych i zarządzania w zespole nie zaszły żadne zmiany.

Po zainicjowaniu współpracy z naszym sponsorem tytularnym w 2018 roku, nasz zespół dokonał fantastycznego postępu technicznego, komercyjnego i sportowego. Wzmocniło to motywację każdego członka zespołu, zarówno w siedzibie zespołu, jak i w centrali w Szwajcarii, ponieważ ta inwestycja znalazła odzwierciedlenie w naszych wynikach. Naszym celem jest dalszy rozwój każdego sektora naszego zespołu, pozwalając jednocześnie na rozwijanie pasji do wyścigów, technologii i designu – powiedział Frédéric Vasseur, szef zespołu Alfa Romeo Racing.

Alfa Romeo Racing to nowa nazwa z długą historią w Formule 1. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Sauberem przynosząc marce Alfa Romeo tradycję doskonałości technicznej i włoskiego rozmachu na szczyty motosportu – stwierdził z kolei Michael Manley, prezes FCA.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama