Nasze profile w mediach społecznościowych

Formuła 1

Kolejne problemy zdrowotne Nikiego Laudy

Pojawiły się kolejne informacje o stanie zdrowia Nikiego Laudy. Niestety, nie są one przesadnie optymistyczne. Pewne jest, że Austriak nie pojawi się na wyścigach F1 w najbliższych tygodniach.

Opublikowano

w dniu

Niki Lauda (2018)
Fot.: Mercedes-AMG Petronas Motorsport F1 Team

Przypomnijmy – Niki Lauda w zeszłym roku przeszedł przeszczep płuc i żmudną rehabilitację. Choć według pierwszych informacji 70-latek miał stawić się w padoku już na starcie sezonu w Australii, to okazało się to niemożliwe. Późniejsze plotki mówiły o jego przybyciu na pierwszy europejski wyścig, jednak i to nie okazało się prawdą. Wszystko za sprawą stanu zdrowia 3-krotnego mistrza świata F1.

Austriak został niedawno przeniesiony do prywatnej kliniki w Szwajcarii w celu dializy z powodu problemów z nerkami. Lauda w przeszłości miał już dwa przeszczepy nerek [w 1997 i 2005 r. – przyp. red.], a fakt przeniesienia potwierdził jego brat, Florian. 

Ze względu na problemy z nerkami, Niki musiał zostać przeniesiony z Centrum Rehabilitacji Cereneo w Vitznau do prywatnej kliniki w celu dializy, oczyszczenia krwi – powiedział Florian Lauda dla austriackiego OE24. – Jego żona Birgit jest z nim tak często, jak to możliwe. W tej chwili jest akurat w Wenecji na Biennale – dodał.

Na razie nie wiadomo, czy niewykonawczy dyrektor zespołu Mercedesa będzie mógł powrócić do padoków Formuły 1 w tym roku. Austriak pozostaje jednak oczywiście w stałym kontakcie ze swoim zespołem, zwłaszcza z Toto Wolffem, którego w relacji OE24 opisano jako przyjaciela Laudy.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama