Nasze profile w mediach społecznościowych

Inne

DS Active Scan Suspension – na czym właściwie polega?

Jedną z cech wyróżniających samochody marki DS od początku jej istnienia, jeszcze w ramach Citroena, była technologia. W nowożytnej historii DS powstał m.in. system DS Active Scan Suspension. Na czym polega?

Opublikowano

w dniu

ds logo ds active scan suspension
źródło inf.: DS

DS od początku zaskakiwał awangardową technologią

Zaprezentowany w 1955 roku oryginalny model DS był ogromnym zaskoczeniem, nie tylko pod względem wizjonerskim i rzeźbiarskim. Zachwycał także awangardową technologią. Ludzie wciąż pamiętają hydropneumatyczne zawieszenie, system, który ustanawia nowe standardy przyczepności i komfortu.

Kilka dekad później, zainspirowani tą innowacyjną technologią, która pozostawiła trwały ślad w ludzkich umysłach, inżynierowie DS Automobiles opracowali system aktywnego zawieszenia skanującego drogę.

Na czym polega DS Active Scan Suspension?

DS Active Scan Suspension wykrywa nadchodzący rodzaj powierzchni przed samochodem (5 m) i stale kontroluje niezależnie 4 amortyzatory.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | DS 3 Crossback 1.2 130 KM Performance Line - styl ma swoją cenę

W tym celu kamera – umieszczona za przednią szybą i połączona elektronicznie z przednią i tylną osią – współpracuje z czterema czujnikami położenia i trzema przyspieszeniomierzami w celu analizy zmian ustawienia drogi i dostosowuje reakcję samochodu.

System przesyła te dane w czasie rzeczywistym do modułu ECU (Electronic Control Unit), który działa niezależnie na każde koło. W zależności od otrzymanych informacji ECU stale dostosowuje zawieszenie, czyniąc je bardziej sztywnym lub miękkim. Jest to precyzyjnie dostrojona reakcja, która dodatkowo podnosi komfort jazdy tego wyjątkowego SUV-a.

DS Automobiles

Przypomnijmy, DS to marka premium Groupe PSA, która istnieje na rynku od 2015 roku. Ambicją marki jest zdobycie statusu ikony francuskiego know-how w segmencie samochodów luksusowych. Dzięki wyjątkowym umiejętnościom i awangardowemu podejściu, DS Automobiles podtrzymuje tradycje innowacyjności i niebanalnego stylu odziedziczone po modelu DS z 1955 roku.

Obecnie marka posiada w ofercie dwa modele. To DS 3 Crossback (dostępny także w wersji elektrycznej E-Tense) oraz DS 7 Crossback (dostępny także w wersji hybrydowej E-Tense). Docelowo gama marki ma składać się z sześciu modeli.

ZOBACZ TAKŻE
DS 9 oficjalnie - szykowna limuzyna z Francji

Obecna w 35 krajach marka rozwija sieć wyłącznej dystrybucji. Na początku 2019 roku liczyła ona 400 punktów sprzedaży DS Stores i DS Salons na całym świecie.

Skomentuj

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama
ReklamaReklama