Connect with us

Czego szukasz?

Formuła 1

Kubica sfrustrowany brakiem tempa w stosunku do Russella

Robert Kubica nie jest w stanie wyjaśnić, dlaczego przegrywa tak bardzo podczas wyścigów ze swoim kolegą z drużyny Williamsa, Georgem Russellem.

Logo Orlenu na kasku Roberta Kubicy
Robert Kubica (POL) Williams Racing. Chinese Grand Prix, Friday 12th April 2019. Shanghai, China.

Przed rozpoczęciem sezonu Polak uważał, że prędkość na jednym okrążeniu będzie prawdopodobnie jego największą słabością, ale za to będzie się czuł bardziej komfortowo podczas swoich długich przejazdów. Postępy Kubicy na pojedynczych kółkach widać było już w Chinach, kiedy zakończył sesję z czasem zaledwie 0,03s gorszym od Russella.

Gdy jednak przyszło do niedzielnego wyścigu, 34-letni kierowca zupełnie nie dotrzymywał kroku swojemu koledze z ekipy. Po wyścigu był sfrustrowany swoim wyraźnym brakiem tempa wyścigowego i opowiadał o słabej przyczepności bolidu. –  Z jakiegoś powodu, odkąd jeździłem samochodami nowej generacji, musiałem pracować nad moim tempem na jednym okrążeniu, ale na długich dystansach zawsze byłem bardzo dobry – powiedział. – Odkąd jeżdzę tym bolidem – mój pierwszy wyścig był w Australii – to nigdzie nie mam tempa, a uczucie jest znacznie gorsze niż kiedykolwiek wcześniej na długich stintach. Nie mam przyczepności.

Udało mi się zrobić coś w kwalifikacjach, ponieważ przyczepność dostarczana przez opony jest znacznie wyższa, ale nie mogę jechać tak, jak goście z przodu, a nawet George, więc to bardzo dziwne. Naprawdę próbowałem wszystkiego, ale w sporcie nie ma magii – dodał.

Co ciekawe, po weekendzie wyścigowym w Chinach Kubica i Russell przedstawili różne opisy zachowania swoich samochodów FW42. – Nie mam tempa wyścigowego w porównaniu do mojego kolegi zespołu – powiedział Polak. – A kiedy przychodzi do wejścia w zakręty, to tracę kontrolę nad samochodem, a on odjeżdża. Nie mówię, że to tylko wina samochodu, ale to na pewno coś, co musimy zrozumieć.

Mam bardzo słabą przyczepność i to właściwie jest całe podsumowanie. George natomiast powiedział, że trakcja nie była taka zła. To nie tylko kwestia samochodu, tylko wiele czynników, ale tak właśnie wygląda obecna sytuacja – dodał.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama