Czego szukasz?

Serie juniorskie F1

W Series opublikowało listę startową na sezon 2019. Jest Gosia Rdest!

W Series opublikowało 18-osobowy skład debiutanckiego sezonu serii wyścigów kobiet. W elitarnym gronie znalazła się jedna Polka – Gosia Rdest. Szczęścia zabrakło niestety Natalii Kowalskiej.

W Series 2019

Przypomnijmy – W Series to seria wyścigowa, która została stworzona specjalnie dla kobiet. Wszystko po to, aby zawodniczki miały szansę zaprezentować się szerszemu gronu kibiców czy sponsorów, a tym samym zwiększyć swoje szansę na start np. w Formule 1.

W tym sezonie w F2 startować będzie co prawda Tatiana Calderon, ale wcześniej przez wiele lat w GP2 (poprzedniczka F2) nie było żadnej kobiety. Seria od początku ogłoszenia jej istnienia budzi skrajne emocje – niektórzy twierdzą, że to wręcz zamknięcie szans kobiet na awans do F1 w związku z zaszufladkowaniem ich we własnej serii.

Eliminacje cieszyły się jednak dużym zainteresowaniem wśród samych zawodniczek – 18-osobowy skład został wybrany spośród ponad 100 chętnych z 30 krajów. O wszystkim decydowały 4-dniowe testy, które odbyły się w Almerii – zawodniczki jeździły tam samochodami, które będą używane w serii. Brały w nich udział dwie Polki – Gosia Rdest oraz Natalia Kowalska. Do serii awansowała niestety tylko ta pierwsza.

To był trudniejszy proces selekcji, niż kiedykolwiek moglibyśmy sobie wyobrazić. Tempo w jakim rozwijają się zawodniczki jest naprawdę imponujące, a to co chcieliśmy zobaczyć w zawodniczkach z niewielkim doświadczeniem to naturalna prędkość – powiedział David Coulthard, który jest przewodniczącym rady doradczej W Series.

Sezon 2019 W Series rozpocznie się na torze Hockenheim w dniach 4-5 maja i potrwa do sierpnia. Zanim to się jednak stanie, w Lausitzring w Niemczech odbęda się 3-dniowe testy (14-16 kwietnia). Wszystkie zawodniczki będą ścigały się identycznymi samochodami Formuły 3 Tatuus T-318.

Kalendarz sezonu 2019 W Series:
3-4 maja: Hockenheim, Niemcy
17-18 maja: Zolder, Belgia
7-8 czerwca: Misano, Włochy
5-6 lipca: Norisring, Niemcy
19-20 lipca: Assen, Holandia
10-11 sierpnia: Brands Hatch, Wielka Brytania

Wszystkie uczestniczki sezonu 2019:
Jamie Chadwick (Wielka Brytania)
Sabre Cook (USA)
Marta Garcia (Hiszpania)
Megan Gilkes (Kanada)
Esmee Hawkey (Wielka Brytania)
Jessica Hawkins (Wielka Brytania)
Shea Holbrook (USA)
Emma Kimilainen (Finlandia)
Miki Koyama (Japonia)
Sarah Moore (Wielka Brytania)
Tasmin Pepper (RPA)
Vicky Piria (Italy)
Alice Powell (Wielka Brytania)
Gosia Rdest (Polska)
Naomi Schiff (Belgia)
Beitske Visser (Holandia)
Fabienne Wohlwend (Liechtenstein)
Caitlin Wood (Australia)

Zawodniczki rezerwowe:
Sarah Bovy (Belgia)
Vivien Keszthelyi (Węgry)
Stephane Kox (Holandia)
Francesca Linossi (Włochy)

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Reklama
Reklama