Connect with us

Tuner stworzył z Audi RS 7 prawdziwą bestię. Ma prawie 1000 KM

Być może nie ma na świecie nikogo, dla kogo Audi RS 7 o mocy 600 koni mechanicznych nie byłoby wystarczająco wściekłe. Niemiecki tuner mimo to postanowił je zmodyfikować i wzmocnić.

Opublikowano

w dniu

audi rs 7 sportback black box richter
Fot. Black Box-Richter

Audi RS 7 i prawie 1000 KM to czyste szaleństwo

Audi RS 7 Sportback nowej generacji nie przejmuje się unijnymi normami emisji spalin. Pod maską ma przecież go 4-litrowy, 8-cylindrowy silnik o mocy 441 kW (600 KM) i momencie obrotowym 800 Nm. Samochód od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,6 sekundy, a maksymalna prędkość wynosi 280 km/h. To przecież parametry, które zadowolą nawet bardzo, bardzo wymagających kierowców.

ZOBACZ TAKŻE
Audi po krytyce wycofało reklamę. Powodem dziewczynka z bananem

Firma tuningowa Black Box-Richter mimo wszystko postanowiło nadać ostrej „siódemce” jeszcze więcej pikanterii. Modyfikacje jednostki napędowej zaowocowały mocą 707 kW (962 KM) i maksymalnym momentem obrotowym na poziomie 1250 niutonometrów. Przyspieszenie od zera do setki nie zostało ujawnione przez twórców, ale można się domyślić się, że czas około trzech sekund nie będzie problemem. Co ciekawsze, firma pozbawiła samochód fabrycznego ogranicznika prędkości.

audi rs 7 sportback black box richter

Zmiany nie tylko pod maską

Atrakcyjny wygląd zewnętrzny pozostał niezmieniony, podobnie jak kabina z dużymi ekranami dotykowymi do regulacji wszystkiego, o czym możesz pomyśleć. Stuningowany został tylko kolor auta, a raczej unikalne malowanie ze wzorem topograficznym, którego przygotowanie zajęło około tygodnia. Nie sposób nie przyznać, że samochód po tej kuracji wygląda jeszcze bardziej wściekle.

ZOBACZ TAKŻE
Audi Q4 Sportback e-Tron Concept. Elektrycznej ofensywy ciąg dalszy...

Firma niestety zachowuje cenę tej modyfikacji dla siebie, ale zakładamy, że potencjalni nabywcy będą musieli sięgnąć głęboko do kieszeni. Przypomnijmy tylko, że ceny standardowego RS 7 Sportback w naszym kraju rozpoczynają się od 610 tys. złotych. Za modyfikację od Black Box-Richter z całą pewnością trzeba dorzucić dodatkowe kilkadziesiąt tysięcy. Z drugiej strony – kto nie chciałby mieć takiej bestii w garażu?

audi rs 7 sportback black box richter

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama