Connect with us

Peugeot z nowym logo. To naprawdę radykalna zmiana

Peugeot zmienia logo i to naprawdę radykalnie. Francuska marka nie będzie już legitymować się lwem stojącym na dwóch łapach.

Opublikowano

w dniu

peugeot zmienia logo
źródło fotografii: caradisiac.com

Peugeot zmienia logo. Pierwszym modelem z nowym lwem będzie 308 kolejnej generacji

Ta plotka narastała od kilku miesięcy. Potwierdziły ją właśnie zdjęcia prototypu następnego 308, które opublikował niezwykle popularny francuski serwis zajmujący się motoryzacją caradisiac.com. Tak więc pogłoska, że Peugeot zmienia logo jest niemalże pewna. Trzecia generacja kompaktu będzie pierwszym modelem, na którym pojawi się nowy emblemat.

Co zwraca uwagę w nowym logotypie francuskiej marki? W ostatnich miesiącach logotyp zmieniało wielu producentów – Opel, Nissan, BMW, Toyota czy Volkswagen. Tamte zmiany były jednak bardzo subtelne, bowiem spośród nich za największą możemy uznać oderwanie literki W od dolnej krawędzi obramowania w przypadku Volkswagena. Peugeot jednak naprawdę radykalnie zmienia swój wizerunek.

ZOBACZ TAKŻE
TEST | Peugeot 3008 Hybrid4 - imponująca moc trzech serc

Ta zmiana to tak naprawdę… powrót do przeszłości

Przypomnijmy, że lew z profilu stojący na dwóch tylnych łapach w obecnej formie jest logotypem Peugeota od lat 70. Wcześniej były to różne mutacje postaw lwa, z którym na początku pojawiała się nawet strzała. Pełną ewolucję logotypu marki przedstawiamy poniżej. 

Od przyszłego roku zamiast lwa na dwóch łapach będzie on zawierać pysk zwierzęcia z grzywą z profilu. Nad nim umieszczono monogram Peugeota z literami ułożonymi w łuk, a całość została umieszczona w formie herby.

Być może to efekt nowości, ale nowy logotyp może naprawdę przypaść do gustu. Za jakiś czas pewnie się z nim oswoimy, ale na chwilę obecną nie potrafimy sobie wyobrazić większej ilości osób, która w pojedynku logotypów wolałaby zostawić obecny. Jest niezwykle świeży pomimo klasycznej formy emblematu. I teraz najlepsze – logotyp do złudzenia przypomina ten z lat 60-tych. Tak więc to po prostu klasyka w nowoczesnym wydaniu.

ewolucja logotypow peugeot

Ewolucja logotypów Peugeot

Co więcej? Jeśli wydaje się wam, że widzieliście już to logo w ostatnich latach, to… macie rację. Peugeot zaprezentował je na samochodzie koncepcyjnym e-Legend zaprezentowanym w 2018 roku. O tej zmianie w PSA dyskutowano więc już co najmniej od dwóch lat.

Peugeot E-Legend Concept (2018)

Peugeot E-Legend Concept (2018)

Kolejny 308 ma zostać zaprezentowany na początku 2021 roku. Peugeot może jednak sformalizować pojawienie się nowego logo w ciągu kilku tygodni. 24 września będzie bowiem z pewnością hucznie obchodził 210 lat istnienia.

Skomentuj
Reklama
Reklama
Reklama