Connect with us

Czego szukasz?

powered by Advanced iFrame. Get the Pro version on CodeCanyon.

Samochody

Volvo XC60 z szeregiem drobnych zmian. Wreszcie jest Android

Volvo XC60 otrzymało kilka drobnych zmian czyniących szwedzkiego SUV-a bardziej atrakcyjnym. Najważniejszą z nowości jest zupełnie nowy system multimedialny oparty na popularnym układzie Android.

Zajęło to trochę czasu, ale wreszcie się doczekaliśmy. W 2017 roku Volvo nawiązało współpracę z Google. Szwedzki producent chciał bowiem korzystać w swych samochodach z systemu info-tainment opartego na znanym ze smartfonów układzie Android. Pierwszym owocem tego partnerstwa był elektryczny crossover XC40 Recharge z 2020 roku. Po raz pierwszy jednak system multimedialny oparty na Androidzie zaprezentowano w drugiej połowie 2019 roku. Teraz oparte na Androidzie multimedia trafią także do pozostałych modeli szwedzkiej marki na rok modelowy 2022, w tym Volvo XC60, S90 oraz V90.

Volvo XC60 – drobny lifting z jedną ważną zmianą

Samo Volvo XC60 doczekało się przy okazji drobnej modernizacji. Samochód zadebiutował bowiem w 2017 roku, zatem zmiany przypadają idealnie na połowę jego cyklu produkcyjnego. XC60 otrzymało m.in. przeprojektowany przedni zderzak, zmienioną atrapę chłodnicy a także nowe wzory felg i kolory nadwozia. Zastosowano też nowe materiały wykończeniowe, jeszcze bardziej poprawiając wykończenie przedziału pasażerskiego. Aż można się zabawić w grę pt. „Wskaż 5 różnic”. Niemniej ponadczasowy i elegancki design Volvo sprawia, że auto wciąż wygląda świeżo, stąd też duże zmiany nie były konieczne.

Volvo XC60 FL

Raj dla użytkowników smartfonów?

Wróćmy jednak do nowych multimediów Volvo. Fakt, że bazują one na Androidzie, oznacza bowiem, że pokładowa nawigacja bazuje na mapach Google’a  a pokładowy asystent głosowy to nic innego jak rozbudowany asystent Google’a. Oferuje on takie funkcje jak sterowanie klimatyzacją, ustawianie miejsca docelowego w nawigacji, odtwarzanie muzyki z podcastów czy wysyłanie wiadomości za pomocą poleceń głosowych. Będzie też możliwość skorzystania ze sklepu Google Play, oferującego aplikacje muzyczne i multimedialne do samochodów. Nie zabraknie też funkcji Volvo On Call oraz bezprzewodowej ładowarki do smartfonów.

Volvo XC60 FL

Podobnie jak modele z rodziny 90, Volvo XC60 otrzymało też poprawione systemy bezpieczeństwa. Volvo popracowało nad działaniem systemów wsparcia kierowcy ADAS, korzystających z czułych sensorów, radarów i kamer pozwalających na półautonomiczną jazdę od startu aż do prędkości autostradowych.

ZOBACZ TAKŻE
Volvo C40 Recharge - elektryczny SUV coupe. Dekada elektryfikacji Volvo

Producent nie podał jeszcze żadnych informacji dotyczących zmian w palecie jednostek napędowych, choć także i w tej kwestii można spodziewać się paru nowości. Produkcja odświeżonego Volvo XC60 rozpocznie się w maju i wtedy też zapewne poznamy więcej szczegółów na jego temat.

Oceń nasz artykuł!
Skomentuj

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama